08:15, 04 Вересня 2022

Ердоган пригрозив Греції наслідками, якщо вона провокуватиме турецьких військових

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Греція «заплатить високу ціну», якщо провокуватиме турецьких військових.

Про це він сказав під час виступу на фестивалі авіації, космонавтики та технологій, передає «Укрінформ» із посиланням на Anadolu.

«Якщо продовжите нинішній курс (провокацій), то заплатите високу ціну. Хочу сказати Афінам лише одне: не забувайте про Ізмір!» — звернувся до Греції турецький президент.

Ердоган мав на увазі події 1919 року, коли Ізмір зайняли грецькі військові, а невдовзі їх із міста вибили війська Мустафи Кемаля Ататюрка.

«Туреччину не зупинить факт окупації островів Грецією. У потрібний час ми зробимо необхідні кроки. Це може статися несподівано і будь-якої з ночей», — заявив президент Туреччини.

Він також розкритикував Грецію за те, що її повітряні сили, як стверджує Анкара, влітку неодноразово підіймалися на перехоплення турецьких військових літаків. За версією турецької сторони, грецькі пілоти при цьому робили захоплення потенційної цілі на своїх РЛС.

Такі інциденти трапляються на тлі загострення відносин між Грецією та Туреччиною. Країни багато років сперечаються щодо суверенітету в акваторії Егейського моря. Туреччина інформувала про ці інциденти НАТО, до якого входить разом із Грецією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: