22:44, 06 Січня 2022

Електронний формат звітування здобуває нових прихильників серед волинських платників податків

На Волині стабільно зростає кількість електронних декларацій, які надаються на опрацювання ДПС через Електронний кабінет. Зокрема, електронний формат звітування впевнено лідирує серед юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. 

Про це інформують у секторі інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

За підсумками 2021 року 94 % звітних документів від юридичних осіб подано в електронному вигляді, а фізичні особи-підприємці 92 % декларацій надіслали до ДПС за посередництвом телекомунікаційного зв’язку.

«Приємно вражає той факт, що громадяни-декларанти торік 40 % декларацій про доходи подали через Електронний кабінет. Тобто, понад 5 тисяч волинян скористалися можливістю заповнити і подати Річну податкову декларацію з персонального комп’ютера. Таким чином, сучасні інформаційні рішення для взаємодії з податковою службою щоразу здобувають нових прихильників серед наших платників податків», — зазначає начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук. 

Очільниця волинських податківців підкреслила, що дистанційна комунікація важлива з точки зору запобігання корупційним ризикам.

«За умови електронного спілкування виключається суб’єктивний чинник. Тож запрошуємо платників податків звітуватися з використанням сучасних інформаційних технологій. До речі, закон вимагає, що подати одноразову добровільну декларацію можна лише в електронному вигляді. Громадянам-декларантам для цього варто отримати електронний цифровий підпис та зареєструватися в Електронному кабінеті», —  підсумувала Світлана Савчук.

Нагадаємо, що громадяни, котрі в минулі податкові періоди придбали нерухомість, землю чи інші активи за кошти, з яких не сплатили податки, саме зараз можуть скористатися правом на податкову амністію.

Зокрема, до 1 вересня 2022 року кожен, хто отримував доходи, які були приховані від оподаткування, має право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.

Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії, детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої лінії» (0332) 777-106, що працює щосереди з 10:00 до 12:00.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2022 року стартувала кампанія декларування доходів громадянами за 2021 рік. Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік за новою формою  зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2022 року громадяни, котрі отримали доходи, з яких торік  не сплатили податок на доходи фізичних осіб.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: