16:32, 30 листопада 2019

Експерт розповів про безплатний підбір варіантів на ринку нерухомості

Які можуть бути підводні камені, коли клієнтам обіцяють безплатно підібрати варіанти на ринку нерухомості розповів експерт. 

«У більшості випадків, коли Вам обіцяють безплатний підбір житла на вторинному ринку нерухомості, є величезний ризик натрапити на недобросовісного ріелтора і сповна відчути на собі таку річ, як «прихована комісія» – наголошує менеджер з продажу компанії «Атланта Нерухомість» Дмитро Хоміч.  

Як це відбувається? Ви телефонуєте в агентство, розповідаєте про критерії пошуку своєї омріяної квартири і Вам радо пропонують швидко, і, головне – безплатно, підібрати потрібний варіант. Інколи для цього навіть жодних договорів підписувати не треба. Класно, чи не так?

Що відбувається далі? Ваш новий друг-спеціаліст починає продзвонювати усі більш-менш прийнятні під Ваші критерії пошуку варіанти і просить/вимолює/вимагає там собі винагороду «за покупця». Будьте певні – Вас приведуть тільки туди, де будуть згідні оплатити «послуги» «фахівця». Тобто – Ви побачите тільки ті варіанти, які будуть «цікаві» «вашому» «ріелтору»!

Запам’ятайте, де Ви втрачаєте при цьому:

– Гроші, які порядний ріелтор «зторгував» би з продавця – адже якщо йому платить продавець, який сенс такому «ріелтору» торгуватися для Вас?

– Поза межами Вашої уваги залишиться безліч насправді цікавих варіантів, адже платити комісію-винагороду «вашому» «ріелтору» відмовиться приблизно половина продавців і – їх ріелторів. Поцікавтеся у знайомих маклерів, що означає «індивідуальний договір» і які умови співпраці він передбачає для інших ріелторів.

– І, найбільш прикрий момент – як Ви вважаєте, чи буде такий ріелтор вишуковувати для Вас недоліки квартири, моніторити можливі проблеми з сусідами, вивчати ситуацію з боргами і колишніми власниками? Для чого це все робити, адже Ви йому – не платите! Йому платить продавець, а, як відомо, хто платить – той і замовляє банкет. Пам’ятайте про це, коли наступного разу Вам будуть пропонувати безплатну послугу, особливо – у такому важливому процесі, як вибір свого майбутнього житла.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: