12:07, 09 листопада 2022

Екс-голову Нацбанку Шевченка оголосили у міжнародний розшук

Екс-голову Національного банку оголосили у міжнародний розшук у справі розкрадань в Укргазбанку.

Про це повідомила у коментарі «Укрінформу» прес-секретар Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

“Колишнього голову Національного банку оголосили у міжнародний розшук у справі розкрадань в Укргазбанку”,– сказала вона.

24 жовтня Національне антикорупційне бюро оголосило у розшук трьох посадовців АБ “Укргазбанк”, які, за версією слідства, причетні до розкрадання понад 200 млн грн.

Серед фігурантів справи — екс-очільник Нацбанку Кирило Шевченко.

6 жовтня НАБУ повідомило про підозру колишньому голові Нацбанку Кирилу Шевченку.

Шевченку інкримінували налагодження схеми впродовж 2014-2020 років на посаді очільника державного АБ “Укргазбанк”, яка призвела до збитків у сумі понад 206 млн грн. Загалом у справі повідомили про підозру п’ятьом особам, серед яких колишні та чинні високопосадовці банківських установ.

У ході слідства встановили, що керівництво Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку, за версією слідства, забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які, нібито будучи “агентами” банку, залучили до нього великих клієнтів. За “агентські послуги” банк щомісяця незаконно виплачував “винагороду” цим особам.

Правоохоронці з’ясували, що упродовж 2014-2020 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перерахували грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: