15:30, 21 Квітня 2020

Екс-головний медик Луцька: «У 2009 році дійсно була епідемія – госпіталізовували 20 важких хворих в день»

Зараз немає епідемії, на відміну від 2009 року, коли лютував свинячий грип. Тоді в день госпіталізовували по 20 важких хворих. Усі лікарні були заповненні. Натомість зараз у Луцьку за понад місяць карантину виявили аж 45 випадків коронавірусу за станом на 21 квітня.

Про це інтернет-виданню «Волинь Online» розповів колишній начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради, нині голова Членської Благодійної Організації «Муніципальна лікарняна каса» Федір Кошель.

Зауважимо, що для епідсезону 2019 року МОЗ визначило епідпоріг на рівні 518 хворих осіб на 100 тисяч населення. Як відзначає Федір Кошель, до класичного епідпорогу на Волині наразі не дійшли, щоб були підстави для карантину. Превентивними заходами влада вирішила попередити епідемію. На Волині за станом на 21 квітня виявили 174 хворих на понад мільйон населення, з них – 13 одужало. І лише чотири особи, які мали важкі хвороби, померли.

За його словами, незрозуміло кому зараз потрібна паніка, адже у 2009 році всі лікарні були забиті, і інфекційна, і міська, навіть використовували для госпіталізації санаторій «Дачне», що у Ківерцівському районі.

«У день госпіталізовували по 20 важких хворих, були померлі, навіть померла вагітна жінка. Лікарі швидкої постійно їздили на виклики, все дезінфікували. На добу надходило по 200 викликів на «швидку» і 500 викликів в поліклініки. Для дільничних лікарів транспорт надавали підприємства. Але паніки такої як зараз не було. Ніхто не зупиняв ні громадського транспорту, ні підприємств. На карантині були лише навчальні заклади», – наголосив Федір Кошель.

Він нагадав, що від пневмонії і раніше помирали. Люди старшого віку і з важкими хворобами перебувають у зоні ризику, незалежно від того, про яку інфекційну хворобу йдеться, адже у них ослаблений імунітет. Як він додав, вбиває не сам коронавірус, а та важка хвороба, яку ця людина має після того, як вірус ослабить організм.

Карантинні заходи Кошель вважає перебільшеними, адже людям навпаки потрібно частіше гуляти:

«На повітрі вірус швидко розсіюється, його концентрація ж вдома навпаки може бути вищою, якщо поряд людина постійно чхає, то може тоді захворіти людина і з сильним імунітетом. Головні вороги імунітету – паніка, погані їжа і вода, відсутність свіжого повітря. Тому потрібно добре харчуватися, побільше гуляти на свіжому повітрі, вдома провітрювати».

Звісно, важливо не забувати і про особисту гігієну, адже мити руки, чистити зуби та тримати дистанцію потрібно завжди не залежно від того, чи є хвороба. Як наголошує Федір Кошель, у людини є інтимна зона, яка складає 75 см і її у будь-якому разі без дозволу людини не можна порушувати.

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: