21:59, 19 Червня 2021

Еко-ініціативу Боратинської громади презентували у Києві

17 червня у Києві відбувся вебінар з обміну кращими практиками «Спільна участь у збереженні навколишнього середовища». Захід організували у рамках конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування», який Мінрегіон вже сьомий рік поспіль проводить у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської громади.

Презентувати кращі практики у сфері охорони довкілля завітали переможці конкурсу-2020: Вінницька міська громада, Полтавська обласна рада, Білоцерківська міська громада, Боратинська сільська громада. Спікерами дискусії також стали генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства Сергій Шаршов, народні депутати Андрій Клочко, Лариса Білозір, В’ячеслав Рубльов, радниця, Голова Відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Ешлі Малруні та заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Практику Боратинської громади «ЕкоГромада: шлях змін» представили сільський голова Сергій Яручик та начальник відділу соціально-економічного розвитку Анатолій Левчук. Вони розповіли, що екоініціатива передбачала здійснення заходів у двох ключових сферах: 1) запровадження на базі закладів освіти системи роздільного збирання відходів та системи компостування; 2) екологічна освіта та виховання.

У рамках проекту здійснили закупівлю контейнерів для роздільного збору відходів та облаштували майданчики для сортування відходів на базі 8 закладів освіти громади; провели масштабний еко-фестиваль Боратинської громади з інтерактивними локаціями для демонстрування різних аспектів еко-культури та поводження з відходами. Одним з ключових етапів проекту стала реалізація ініціативи щодо запровадження системи компостування відходів. На базі п’яти закладів освіти громади встановили власноруч сконструйовані компостери.

«Сьогодні ми розуміємо, що ефективний сталий розвиток громади можливий лише за умови дбайливого ставлення до довкілля. Питання екології має бути пріоритетним у кожній громаді, – зазначив Сергій Яручик. – Для здійснення системних змін у Боратинській громаді ми обрали найбільш правильний, на нашу думку, шлях і розпочали процес формування екологічної свідомості у дітей. Це рішення виявилося надзвичайно ефективним і вже скоро ініціатива масштабувалася на всю громаду. Будемо притримуватися екологічного вектору розвитку громади і надалі, сподіваємося вже найближчим часом реалізувати нові цікаві проекти у сфері охорони довкілля».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: