15:30, 01 Грудня 2022

Ефективність стратегії рф щодо ударів по інфраструктурі України знизилася

Ефективність стратегії росії щодо ударів по критичній інфраструктурі України знизилася, оскільки москва вже витратила значну частину своїх придатних ракет проти тактичних цілей.

Про це з посиланням на розвідку повідомляє у четвер Міністерство оборони Великої Британії у «Твіттері», передає «Укрінформ».

Починаючи з жовтня, росія неодноразово атакувала розподільчу мережу України, насамперед крилатими ракетами. Ймовірно, це перший приклад спроби росії реалізувати концепцію стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей (SODCIT), яка є ключовим компонентом військової доктрини, яку вона прийняла в останні роки, йдеться у зведенні.

Як зазначається, дана концепція передбачала використання ракет дальнього радіуса дії для завдання ударів по критично важливих об’єктах національної інфраструктури ворожої держави, а не по її збройних силах, з метою деморалізації населення і, зрештою, примушення керівництва держави до капітуляції.

Удари росії продовжують спричиняти дефіцит електроенергії, що призводить до невибіркових, широкомасштабних гуманітарних страждань по всій Україні, йдеться у дописі.

«Однак ефективність цієї стратегії, ймовірно, знизилася, оскільки росія вже витратила значну частину своїх придатних ракет проти тактичних цілей. Крім того, оскільки Україна успішно мобілізувалася протягом дев’яти місяців, матеріальний і психологічний ефект від SODCIT є ймовірно меншим, ніж якби він був розгорнутий на початковому етапі війни», – констатує розвідка Британії.

За останні три місяці російські війська в Україні, ймовірно, переважно припинили розгортання у вигляді батальйонних тактичних груп (БТГ) через недоліки їх концепції, вважає розвідка Британії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: