10:40, 03 Січня 2023
Директорка Ковельського ліцею представляла Україну на зустрічі Асоціації Демократичних Шкіл Ради Європи у Страсбурзі
У грудні Рада Європи запросила на зустріч представників шкіл, які є членами Асоціації Демократичних Шкіл Ради Європи. Захід проходив в «серці» європейської демократії — французькому Страсбурзі, будівлі Європейського молодіжного центру.
Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.
Українську делегацію представляли – Олена Вальчук, директор Ліцею імені Олени Пчілки міста Ковеля та Надія Кравченко, директор школи № 6 міста Кропивницького.
Загалом на зустріч прибули 60 керівників шкіл. Зокрема, з Польщі, Італії, Фінляндії, Грузії, Іспанії, Болгарії, Туреччини, Ірландії, Литви, Норвегії, Португалії, Нідерландів, Франції, Німеччини, Греції .
Учасники ділилися досвідом з розбудови демократичного середовища та демократичної культури у своїх закладах, співпраці з громадою, презентували найкращі проекти.
Директори українських шкіл розповідали про організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану. Колеги з інших країн захоплювались працездатністю українських педагогів та їхньою наполегливістю в опануванні нових компетентностей. Вони співпереживають з приводу повномасштабного воєнного вторгнення російської федерації в Україну.
На що Олена Вальчук зауважила: “Ніхто та ніщо не зламає нашого духу, адже ми боремось не тільки за нашу свободу та незалежність, але й відстоюємо демократичні цінності, якими так пишається Європа. Ми потребуємо підтримки, щоб здобути перемогу України у цій кривавій війні. Твердо переконані, що справедливість буде відновлено, а міжнародна спільнота вибудує дієві механізми стримування агресії й захисту людей. Шкода, що Україні й українцям доводиться платити таку високу ціну за власну свободу, але ми не можемо допустити, щоб жертви були даремними. Важливо об’єднати наші зусилля для захисту демократії, знищення ворога, відновлення миру та відбудови демократичного суспільства”.
Було відрадно чути, що на час війни чимало закладів освіти з різних міст Європи вирішили допомогти українським біженцям. Вони навчають дітей, які вимушені були рятуватися від бойових дій.
Під час зустрічі обговорили подальший план співпраці між школами та спільні проєкти, які сприятимуть зміцненню партнерства шкільних колективів, дадуть можливість педагогам та учням спілкуватися, як в онлайн, так і в офлайн режимі.
Цікавою була екскурсія до штаб-квартири Ради Європи. Провідний експерт розповіла багато фактів про Палац Європи. Він був спроектований французьким архітектором Анрі Бернаром і відкритий в 1977 році.
Вздовж фасаду — Державні Прапори. Серед них – стяг України. Доріжка до Палацу прикрашена зірками, на яких викарбувані висловлювання відомих особистостей. На українській – пророчі слова Тараса Шевченка. З гордістю та особливим трепетом читаємо: «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля”.
Ми на правильному шляху, адже боремось за свою правду та волю. Перемога України, мир та свобода у нашій державі – це єдине, що сьогодні має значення для кожного українця!
Залишити відповідь