19:51, 10 Січня 2023

Директорка ковельського ліцею побувала в освітніх закладах Німеччини та Австрії

Директорка Ковельського ліцею імені Олени Пчілки Олена Вальчук була учасницею ХVІІІ освітянського туру представників асоціації Відроджених гімназій України «Створення сучасного освітнього середовища у закладах середньої освіти Німеччини та Австрії. Адаптація українських школярів у новому середовищі». Ковельський педагог разом із колегами-освітянами з 12 областей України побувала у закладах освіти Австрії та Німеччини.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

У місті Зальцбург українці зустрілися із заступницею міністра провінції Люцією Едер, яка презентувала австрійську систему освіти. Чиновниця зауважила, що про Україну до війни не знали майже нічого. Сьогодні наша держава викликає неабиякий інтерес та підтримку.

У місцевій гімназії діють спеціальні українські класи. Спочатку діти проходять тестування на знання німецької мови. Якщо знають мову — переходять в загальний клас, якщо ні — у додатковий, з поглибленим вивченням німецької. Тут працюють двоє психологів з України. Кажуть, що учні хочуть повертатись та навчатись в рідній країні.

Директор пан Пітер провів екскурсію гімназією та інтенсивні майстер-класи з управління закладом. Австрійські колеги розповіли, як дають собі ради українські діти.

За словами Олени Вальчук, вчителі ними дуже задоволені. Варто зауважити, що система освіти у них збережена від Австрійської імперії.

Українці здійснили мандрівку середньовічним Зальцбургом разом зі своїм співвітчизником, отцем Віталієм. Чоловік займається волонтерською діяльністю. У соборі, обрамленому величезними українськими прапорами, що розташований у центрі Зальцбурга, відігрілися гарячим чаєм та вручили національні сувеніри та книги. Україну знають, підтримують, поважають! Україна обов’язково переможе!

Педагоги були вражені прийомом в німецькому місті — Аугсбурзі, та зворушені тим, як тут наші люди збирають допомогу та відсилають в Україну. У місті Ульм делегація побувала у двох закладах освіти. Директор гімназії Софії і Ганса Шоль розповіла про активну волонтерську діяльність учнів та вчителів, інтеграцію наших українських школярів в освітній процес Німеччини. Педагоги мали змогу поспілкуватися з дітьми з Харкова, Кривого Рогу, Чернігова, Києва, Маріуполя, Львова, Франківська, Херсона, Запоріжжя. Кожний з учасників туру подарував їм українські книги, сувеніри, солодощі. Сльози, обійми, задушевні розмови і чітка впевненість у нашій Перемозі і якнайшвидшому поверненні додому.

Пізніше відвідали місіонерський Центр УГКЦ в Мюнхені, познайомились з його діяльністю.

“Морозного та сніжного ранку ми приїхали на кладовище в Мюнхені, де розташована могила Степана Бандери. Це була надзвичайно важлива подія у моєму житті – можливість віддати шану Батьку Бандері, який довів: «Без власної держави, без визволення, отже і без визвольної боротьби, Україна не може мати ані свободи, ані добробуту, ані якої-небудь тіні демократії». Ми вшанували його пам’ять виконанням Гімну України, Гімну УСС та піснею «Батько наш Бандера» та уквітчали могилу українськими прапорами. Кажуть, що Степанові Бандері належать слова: «І прийде час, коли один скаже: «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть: «Героям слава!». Пророцтво Степана Андрійовича збулося” — пригадує один з епізодів подорожі директорка Ковельського ліцею.

Варто зауважити, що Німеччина – найбільша автомобільна держава Європи. Учасники освітнього туру відвідали автомобільний музей Porsche в промисловій зоні Штутгарту. Відрадно, що автомобільна марка Porsche вже багато років підтримує благодійну організацію «Дитячі містечка України» та з радістю допомагає. Передані автомобілі використовуються для здійснення виїздів психологів, соціальних працівників, педагогів для надання психологічної підтримки дітям, що були вимушені тимчасово покинути своє постійне місце проживання та дітям, батьки яких беруть участь у військових діях, з акцентом на подолання травми війни.

На завершення учасники туру мали змогу прогулятись Прагою, Карловим мостом, Ратушею та міською площею.

«Дзвони на Ратуші та в костелах дзвінко вітали нас, як і численні українські прапори, як символ незламної України. Ми відчули дух Різдва без повітряних тривог та бомбосховищ, без виключення електроенергії та опалення. З болем розуміли, що для українців усі свята мають гіркий присмак через криваву та жорстоку війну. Не дивлячись на безпечне та розкішне середовище, у кожного з нас було непереборне бажання повернутись додому. Я впевнена, що нас, українців, не злякають ні дрони-камікадзе, ні ракетні обстріли, адже ми на своїй землі і твердо віримо у Перемогу. І пророчі слова Тараса Шевченка збудуться:

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі», – ділиться своїми емоціями Олена Вальчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: