19:32, 05 Лютого 2018

Довгобуди Луцька. ФОТО

Ці будівлі почали зводити багато років тому і покинули. У міськраді запевняють, що порушень ніяких немає – будівництво призупинили самі власники. Хто мав будувати і чия земля під будівництвом, дізнавалося інтернет-видання «Волинь Online».

Житловий комплекс на Йова Кондзелевича

На місці будівництва, яке мало постати у Старому місті, лише фундамент.

В управлінні земельних ресурсів зазначили, що земельна ділянка на вулиці Йова Кондзелевича, 24 площею 0,8650 га надана в оренду публічному акціонерному товариству «Спектр» для будівництва та обслуговування житлового комплексу, строком на 5 років.

Підприємство зареєстроване в селі Голоби Ковельського району Волинської області. Власник – Смаль Олександр Якович із Луцька. Що цікаво, серед видів діяльності підприємства немає такого, як будівництво.

В управлінні містобудування та архітектури повідомили, що проектно-дозвільну документацію на будівництво видали від 16.05.2007 року.

У відділі державного архітектурно-будівельного контролю зазначили, що за адресою Йова Кондзелевича, 24 проводиться будівництво першої черги житлового-комплексу на підставі дозволу на виконання будівельних робіт № 595 від 17.10.2010.

Із цим будівництвом був пов’язаний один із гучних скандалів Волині.  У 2010 році депутата Луцькради Тетяну Семенюк затримали на хабарі у розмірі 30 тисяч гривень за сприяння виділення землі під будівництво для ПАТ «Спектр». Луцький міськрайонний суд визнав її винною та обрав міру покарання у вигляді штрафу в сумі 12 тисяч 750 гривень з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, в органах влади та місцевого самоврядування протягом одного року.

Фундамент на вулиці Йова Кондзелевича, 24

Фундамент на вулиці Йова Кондзелевича, 24

Будинок Голєвих

Недобудований будинок стоїть посеред Старого міста. Будівництво зараз хоч і не ведеться, на території є охорона.

В управлінні земельних ресурсів повідомили, що земельна ділянка за адресою Данила Галицького, 5 площею 0,0460 га надана в оренду Голєву Миколі Кузьмичу для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, строком на 25 років.

Микола Голєв одружений на екс-депутатці Луцькради Олені Голєвій.

В управлінні містобудування та архітектури є вихідні дані на проектування індивідуального-житлового будинку видали від 25.02.2008 року.

Як повідомили у відділі державного архітектурно-будівельного контролю, будівництво проводив Микола Голєв на підставі дозволу на виконання будівельних робіт № 876 від 05.06.2008.

Будинок Голєвих

Будинок Голєвих

Будинок Голєвих

Будинок на Гулака-Артемовського

Майже закінчена будівля.

В управлінні земельних ресурсів розповіли, що земельна ділянка на вулиці Гулака-Артемовського, 2 надана у власність Алиєву Джавіду Іскадер Огли для будівництва жилого будинку, господарських будівель та споруд. Цільове призначення змінили для обслуговування бару.

В управлінні містобудування та архітектури є вихідні дані на проектування реконструкції незакінченого будівництва кафе та бару під офісний центр від 31.03.2008. Забудовник – ВАТ Українська Страхова Компанія «Дженералі Гарант», яка зареєстрована в Києві, однак в реєстрі юридичних осіб її немає. За кодом ЕДРПОУ відшуковується ПАТ «Українська страхова компанія «Гарант-Авто», яка зараз перебуває у процесі припинення.

У відділі державного архітектурно-будівельного контролю дозвільні документи на продовження робіт на вулиці Гулака-Артемовського, 2 відсутні.

Гулака-Артемовського, 2

Гулака-Артемовського, 2

Храм Усіх Святих землі Волинської

Храм будують ще з 1993 року, проте куполи встановили лише восени 2017 року. Наразі богослужіння ведеться в поряд збудованій каплиці.

Як зазначили в управлінні земельних ресурсів, земельна ділянка на проспекті Соборності, 39 була надана в постійне користування громаді Всіх Святих землі Волинської Української Православної Церкви Московського Патріархату, відповідно до рішення Луцької міської ради від 27.11.1997 року № 582 та видали державний акт на право постійного користування землею (серія І-ВЛ №002120).

Громаду уповноважений представляти Яцищин Володимир Олексійович, який є настоятелем собору.

Проектно-дозвільна документація для проведення будівельних робіт в управлінні містобудування та архітектури відсутня, оскільки архів ведуть від 2001 року.

У відділі державного архітектурно-будівельного контролю зазначили, що будівництво проводиться на підставі дозволу на виконання будівельних робіт № 249 від 09.11.2006.

Храм Усіх Святих землі Волинської

Храм Ікони Холмської Божої Матері

В управлінні земельних ресурсів повідомили, що земельна ділянка під храмом Ікони Холмської Божої Матері на проспекті Волі, 24 надана в постійне користування релігійній громаді Ікони Холмської Божої Матері, відповідно до рішення Луцької міської ради від 29.07.2009 №44/86 та видали державний акт на право постійного користування землею (серія ЯЯ №030660).

Засновники громади – Спіріна Юлія Петрівна (на сайті Верховної Ради України зазначена, як помічник на громадських засадах нардепа Ігоря Лапіна), Федончук Іван Михайлович, Береза Наталія Сергіївна. Керівник – Онищук Михайло Євгенович.

Також Луцька міська рада прийняла рішення від 06.10.2015 року №79/4 «Про надання релігійній громаді Ікони Холмської Божої Матері в постійне користування земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель і споруд храму на проспекті Волі, 24».

В управлінні містобудування та архітектури є вихідні дані на проектування храму від 28.07.2010 року.

У відділі державного архітектурно-будівельного контролю повідомили, що будівництво проводиться на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт ВЛ 083131520478 від 01.06.2013.

Храм Ікони Холмської Божої Матері

Храм Ікони Холмської Божої Матері

Храм Ікони Холмської Божої Матері

Храм Ікони Холмської Божої Матері

У відділі державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради також зазначили, що порушень на вказаних будівництвах не фіксували, тому зупинення або відновлення будівельних робіт відбувається на розсуд замовника.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: