19:32, 05 Лютого 2018
Довгобуди Луцька. ФОТО
Ці будівлі почали зводити багато років тому і покинули. У міськраді запевняють, що порушень ніяких немає – будівництво призупинили самі власники. Хто мав будувати і чия земля під будівництвом, дізнавалося інтернет-видання «Волинь Online».
Житловий комплекс на Йова Кондзелевича
На місці будівництва, яке мало постати у Старому місті, лише фундамент.
В управлінні земельних ресурсів зазначили, що земельна ділянка на вулиці Йова Кондзелевича, 24 площею 0,8650 га надана в оренду публічному акціонерному товариству «Спектр» для будівництва та обслуговування житлового комплексу, строком на 5 років.
Підприємство зареєстроване в селі Голоби Ковельського району Волинської області. Власник – Смаль Олександр Якович із Луцька. Що цікаво, серед видів діяльності підприємства немає такого, як будівництво.
В управлінні містобудування та архітектури повідомили, що проектно-дозвільну документацію на будівництво видали від 16.05.2007 року.
У відділі державного архітектурно-будівельного контролю зазначили, що за адресою Йова Кондзелевича, 24 проводиться будівництво першої черги житлового-комплексу на підставі дозволу на виконання будівельних робіт № 595 від 17.10.2010.
Із цим будівництвом був пов’язаний один із гучних скандалів Волині. У 2010 році депутата Луцькради Тетяну Семенюк затримали на хабарі у розмірі 30 тисяч гривень за сприяння виділення землі під будівництво для ПАТ «Спектр». Луцький міськрайонний суд визнав її винною та обрав міру покарання у вигляді штрафу в сумі 12 тисяч 750 гривень з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, в органах влади та місцевого самоврядування протягом одного року.
Будинок Голєвих
Недобудований будинок стоїть посеред Старого міста. Будівництво зараз хоч і не ведеться, на території є охорона.
В управлінні земельних ресурсів повідомили, що земельна ділянка за адресою Данила Галицького, 5 площею 0,0460 га надана в оренду Голєву Миколі Кузьмичу для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, строком на 25 років.
Микола Голєв одружений на екс-депутатці Луцькради Олені Голєвій.
В управлінні містобудування та архітектури є вихідні дані на проектування індивідуального-житлового будинку видали від 25.02.2008 року.
Як повідомили у відділі державного архітектурно-будівельного контролю, будівництво проводив Микола Голєв на підставі дозволу на виконання будівельних робіт № 876 від 05.06.2008.
Будинок на Гулака-Артемовського
Майже закінчена будівля.
В управлінні земельних ресурсів розповіли, що земельна ділянка на вулиці Гулака-Артемовського, 2 надана у власність Алиєву Джавіду Іскадер Огли для будівництва жилого будинку, господарських будівель та споруд. Цільове призначення змінили для обслуговування бару.
В управлінні містобудування та архітектури є вихідні дані на проектування реконструкції незакінченого будівництва кафе та бару під офісний центр від 31.03.2008. Забудовник – ВАТ Українська Страхова Компанія «Дженералі Гарант», яка зареєстрована в Києві, однак в реєстрі юридичних осіб її немає. За кодом ЕДРПОУ відшуковується ПАТ «Українська страхова компанія «Гарант-Авто», яка зараз перебуває у процесі припинення.
У відділі державного архітектурно-будівельного контролю дозвільні документи на продовження робіт на вулиці Гулака-Артемовського, 2 відсутні.
Храм Усіх Святих землі Волинської
Храм будують ще з 1993 року, проте куполи встановили лише восени 2017 року. Наразі богослужіння ведеться в поряд збудованій каплиці.
Як зазначили в управлінні земельних ресурсів, земельна ділянка на проспекті Соборності, 39 була надана в постійне користування громаді Всіх Святих землі Волинської Української Православної Церкви Московського Патріархату, відповідно до рішення Луцької міської ради від 27.11.1997 року № 582 та видали державний акт на право постійного користування землею (серія І-ВЛ №002120).
Громаду уповноважений представляти Яцищин Володимир Олексійович, який є настоятелем собору.
Проектно-дозвільна документація для проведення будівельних робіт в управлінні містобудування та архітектури відсутня, оскільки архів ведуть від 2001 року.
У відділі державного архітектурно-будівельного контролю зазначили, що будівництво проводиться на підставі дозволу на виконання будівельних робіт № 249 від 09.11.2006.
Храм Ікони Холмської Божої Матері
В управлінні земельних ресурсів повідомили, що земельна ділянка під храмом Ікони Холмської Божої Матері на проспекті Волі, 24 надана в постійне користування релігійній громаді Ікони Холмської Божої Матері, відповідно до рішення Луцької міської ради від 29.07.2009 №44/86 та видали державний акт на право постійного користування землею (серія ЯЯ №030660).
Засновники громади – Спіріна Юлія Петрівна (на сайті Верховної Ради України зазначена, як помічник на громадських засадах нардепа Ігоря Лапіна), Федончук Іван Михайлович, Береза Наталія Сергіївна. Керівник – Онищук Михайло Євгенович.
Також Луцька міська рада прийняла рішення від 06.10.2015 року №79/4 «Про надання релігійній громаді Ікони Холмської Божої Матері в постійне користування земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель і споруд храму на проспекті Волі, 24».
В управлінні містобудування та архітектури є вихідні дані на проектування храму від 28.07.2010 року.
У відділі державного архітектурно-будівельного контролю повідомили, що будівництво проводиться на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт ВЛ 083131520478 від 01.06.2013.
У відділі державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради також зазначили, що порушень на вказаних будівництвах не фіксували, тому зупинення або відновлення будівельних робіт відбувається на розсуд замовника.
Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА
Залишити відповідь