16:05, 29 Травня 2018

Досліджуватимуть, чи не шкодить здоров’ю лучан неприємний запах

З початком весни, в різний час доби і в різних мікрорайонах обласного центру Волині почав поширюватись неприємний запах. Відтак, у Луцькій міській раді створили робочу групу, члени якої і мають визначити джерело смороду, напрацювати пропозиції щодо його усунення.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

До складу робочої групи увійшли працівники виконавчих органів міської ради, керівники комунальних підприємств, спеціалісти Державної екологічної інспекції у Волинській області, управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації, Держпродспоживслужби, Волинського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України, Державного агентства водних ресурсів у Волинській області, Луцького відділу поліції, голова ГО “Автомайдан Волинь”

Сьогодні, 29 травня, у залі засідань департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради, відбулося вже четверте засідання круглого столу, учасники якого обговорили проблему поширення неприємного запаху в Луцьку. За словами голови робочої групи, заступника міського голови Костянтина Петрочука, запахи в обласному центрі Волині носять несистемний характер.

“Причини виникнення неприємного запаху у Луцьку зосереджені в місті, адже ця проблема виникла ще минулого року. Джерелом була – каналізаційна мережа Гнідавського цукрового заводу. Міська рада виділила більше п’яти мільйонів гривень, каналізацію збудували і запахів на Вересневому та в районі ЛПЗ нема. Крім того, на нашу думку, з Липлян поширення запаху – теж виключено, бо він був би відчутний в мікрорайоні Вишкова. Скарг лучан з цього мікрорайону теж нема. Наступна версія – це каналізаційно-насосні станції “Луцькводоканалу”, це також виключено, адже вони провітрюються щоранку та щовечора, а запах поширювався в різний час і у різному місці. Тому, найбільш ймовірно, що запах поширюється від несанкціонованих зливів відходів та незаконних захоронень решток тварин”, – переконаний радник міського голови Ігор Поліщук.

Варто зазначити, що лише за 28 травня до Луцької міської ради надійшло 26 звернень від мешканців міста. До слова, скарги – не систематичні і з різних мікрорайонів обласного центру. Поки ж у Луцьку є лише одне місце, куди можна зливати відходи – на вулиці Мамсурова. Крім того, з першого червня керівництво КП “Луцькводоканал” здійснюватиме приймання стічних вод з 9:00 до 20:00 у робочі дні, працюватимуть і у суботу. На території, де відбувається злив нечистот, коштом підприємства встановлять відеоспостереження.

Учасники робочої групи обговорили і питання проведення замірів повітря, що здійснює обласний лабораторний центр. Міська рада готова виділити необхідні кошти, аби робити дослідження повітря, адже важливо визначити: чи не шкодить здоров’ю лучан цей неприємний запах.

Крім того, працівники муніципальної варти спільно з представниками громадськості уже здійснюють патрулювання найбільш проблемних місць, де можливий злив нечистот.

Наступне засідання робочої групи відбудеться у четвер, 31 травня, де будуть аналізувати усі напрацьовані пропозиції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: