19:19, 06 Серпня 2019

Дороговартісне лікування, житлові проблеми, свавілля монополістів – з чим волиняни зверталися до голови облради Ірини Вахович

Голова облради Ірина Вахович провела перший прийом громадян з особистих питань.

Про це повідомляють на веб-сайті обласної ради.

Для зустрічі з головою облради 6 серпня записалося 15 людей. Більшість з них звернутися до керівника головної представницької влади області змусили проблеми зі здоров’ям, які вимагають фінансової підтримки. Таким людям запропоновано звернутися із заявами про матеріальну допомогу з депутатських фондів.

Попередньо голова облради зустрічалася з керівником громадської організації керівник громадської організації “Генерація Успішної Дії” Віталієм Ткачуком.

Ця організація об’єднала людей, які мають проблеми із зором.  Пан Ткачук просить сприяння у придбанні друкарського обладнання для публікації книг  шрифтом Брайля. Лише один принтер, з допомогою якого можна виконати цю роботу, коштує 20 тис. євро.  Керівник громадської організації також піднімав питання про санаторне оздоровлення людей з вадами зору. Він запросив голову облради долучитися до акції “Відчуйте життя в темряві” і провести свій робочий день із зав’язаними очима.  Участю в цій акції  люди висловлюють свою моральну підтримку незрячим. Ірина Вахович дала згоду на участь в такому квесті.

Актуальною для волинян залишається проблема з житлом. Зокрема, понад 20 років чекає на квартиру Костянтин Смолярчук. Він – незрячий. В побуті допомагає дружина.

Сім’я проживає в одному з гуртожитків Ковеля, де немає водопостачання. Пороги місцевої влади, яка відстрілюється відмовками, люди вже втомилися оббивати. Голова обласної ради особисто звертатиметься до Ковельського міського голови з проханням позитивно вирішити питання з виділенням житла для цих людей.

На своє житло в Луцьку очікує родина інваліда Володимира Балейка. Сьогодні він з дружиною та двома неповнолітніми дітьми тулиться у трикімнатній квартирі, які родина ділить з ще чотирма людьми.

До голови облради звернулися і представники житлового кооперативу “Веселка”, що в селі Оздів Луцького району. Ці люди самотужки побудували житло, однак мають традиційні проблеми з електрифікацією. Правила гри в цьому, як і в десятках інших випадків, диктують монополісти. У “Волиньобленерго” заявляють, щоб провести електроенергію до житлового масиву потрібно 2,4 млн грн. В цю суму входить 450 тис. грн на перенесення високовольтної лінії електропередач. Чому енергетики вирішили покласти фінансовий тягар за ці роботи на власників земельних ділянок, виділених під житлове будівництво, залишається відкритим питанням. До слова, з 90 ділянок, 30 виділені за заявами учасників АТО. Окремі сім’ї вже проживають у нових будівлях та використовують генератори для отримання електроенергії. Окремі інвестували кошти на встановлення сонячних батарей, але впевнилися в тому, що це джерело енергії не дуже підходить для волинського клімату, де сонячних днів в році не достатньо для повноцінного забезпечення енергією.

Ірина Вахович поцікавилася, чи зверталися забудовники до керівництва місцевої Гіркополонківської ОТГ. Люди розповідають, що бачилися з керівництвом та були на сесії, але у проханні допомогти з фінансуванням на електрифікацію масиву їм було відмовлено.

“Якби ця громада погодилася об’єднатися з Луцьком, то такі проблеми вирішувати було би простіше. А так виходить, що політичні амбіції окремих керівників заважають тому, щоб життя реальних людей було кращим”, – коментує ситуацію Ірина Вахович. Вона обіцяла особисто провести консультації з усіма сторонами, від яких залежить вирішення проблеми Оздівського житлового масиву.

На прийом до Ірини Вахович прийшов і депутат обласної ради першого скликання Михайло Тиський.

Відомого громадського діяча та історика зустрітися з головою облради спонукали не особисті причини, а бажання на належному рівні відсвяткувати 30-річчя Народного руху України. Михайло Тиський просить  відзначити нагородами обласної ради  кількох  активістів цієї політичної організації, яка відіграла важливу роль у тому, що Україна здобула Незалежність. “Ми всі розуміємо, що надалі розвиток України не завжди  відбувався   за тим сценарієм, який пропонували справжні патріоти. Сьогодні  після перезавантаження влади  маємо унікальний шанс на ефективні зміни і дуже хочемо бути дотичними до цих змін і позитивних результатів для наших людей”, – зауважила голова обласної ради у розмові з депутатом першого скликання.

З особистих питань голова обласної ради прийматиме  волинян у кожен перший вівторок місяця   з 10.00 до 12.00.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: