23:14, 15 Серпня 2022

Допомога та захист вразливих груп населення в умовах війни: на Волині обговорили виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325

З 2016 року в Україні розпочали втілювати Національний план дій для виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Резолюцію прийняли, щоб посилити роль жінок у процесах досягнення миру та постконфліктної розбудови.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Сьогодні, 15 серпня, в області відбулася нарада за участю заступниці голови ОДА Мирослави Якимчук, представниці Національної соціальної сервісної служби України Олени Вихор та представників профільних структурних підрозділів.

З початку повномасштабного збройного вторгнення росії в Україну, у реалізації Національного плану постали нові виклики та завдання. Про це зазначила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, яка долучилася до заходу в онлайн-режимі.

«Національний план дій наразі перебуває в стадії оновлення. Адже з початком війни цільові групи населення, на які спрямована Резолюція – розширилися, – сказала Катерина Левченко. – Сьогодні нам також потрібно працювати з тими, хто взяв участь в бойових діях та отримав поранення. А ще – з людьми, які перебувають на окупованих територіях, в полоні чи повернулися з нього та тими, хто евакуювався закордон та сім’ями зниклих безвісти».

За словами уповноваженої з питань гендерної політики, зараз зміни необхідно затвердити в кожній області. Тому вона попросила присутніх сприяти швидкому схваленні оновленого Національного плану на обласному рівні та підкреслила, що «нам потрібно не лише перемогти – нам потрібно відновити нашу державу».

Своєю чергою, радниця голови координаційної ради з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, запобігання на протидії насильству за ознакою статі Наталія Рябушенко розповіла про ситуацію в області щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та окреслила основні проблемні питання, щодо її реалізації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: