13:28, 24 листопада 2021

Доменне ім’я: як перевірити перед реєстрацією та особливості видалення*

Кожен сайт, який розміщений в інтернет-просторі, має своє ім’я. Його називають домен. Свого часу, як розпізнавальний знак для сайту, використовували IP-адресу. Вона складалася із великої кількості цифр. Саме тому користувачеві було досить складно знайти необхідний ресурс. Насамперед тому, що людині досить важко запам’ятати такі комбінації. Звичайно, їх можна було записувати, але не завжди поряд може виявитися записник.

На сьогодні активно використовують домен ua. В основному люди перейшли на домен тому, що він практичніший і його легше запам’ятати. Але сучасні комп’ютерні системи можуть розпізнавати задані IP-адреси.

Що необхідно перевірити перед реєстрацією доменного імені

Перед тим як розпочинати реєстрацію доменного імені, необхідно провести його перевірку. Компанія реєстратора проводить аналіз обраної назви для того, щоб переконатися, що вона не зайнята. Звичайно, користувач може самостійно скористатися одним із безплатних сервісів для перевірки, яких досить багато в інтернеті. Але рекомендують довірити цю справу професіоналам.

Адресу можна використовувати у тому випадку, якщо вона не зайнята.

Також сервісами для перевірки можна скористатися тим компаніям, які вже мають зареєстрований домен. Вони також можуть написати скаргу, якщо їхнє ім’я хтось використовує неправомірно.

Здійснювати перевірку необхідно для того часу, поки не знайдеться вільний варіант.

Пошукові послуги також можуть відображати історію доменного імені. Якщо історія хороша, тоді варто придивитися до вибору варіанта з вторинного ринку. Рекомендують надавати перевагу старішим адресам, оскільки вони є більш авторитетними для пошукової системи браузера. Такі сайти легше вивести у топ.

Особливості видалення доменного імені

Видалення доменного імені залежить від його особливостей:

– міжнародні домени видаляють максимально через п’ять днів після подання заявки;

– державні домени видаляються одразу після закінчення періоду продовження.

Можна відновити домен, який видалили. Колишній власник може спробувати пройти процедуру відновлення, але процедура буде досить складною. Але перевага колишнім власникам не надається, тому домен отримає той, хто придбає його першим.

Послуги з реєстрації домену надає компанія RX-NAME. У штаті працюють професійні та досвідчені фахівці, які якісно виконують свою роботу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: