09:46, 20 Липня 2019

До Луцька завітали міжнародні спостерігачі за позачерговими виборами. ФОТО

Учора, 19 липня, відбулася зустріч секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта із офіційними спостерігачами на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року від Міжнародного республіканського інституту. 

Про це повідомили на сайті Луцькради.

У спілкуванні взяли участь офіційний спостерігач, колишній радник МЗС Канади Шувалой Маджумдар, міжнародний спостерігач, директор представництва МРІ у Варшаві Джейсон Ворледж, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Наталія Гальченко.

Шувалой Маджумдар розповів, що основна мета перебування у Луцьку — спостереження за підготовкою та проведенням позачергових виборів народних депутатів України у Луцьку та у Волинській області. Сьогодні вперше він побував у нашому місті, поділився першими позитивними враженнями.

У свою чергу Джейсон Ворледж передав вітання від колег із Польщі, які активно цікавляться демократичними процесами в Україні.

Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт подякував спостерігачам від Міжнародного республіканського інституту за візит до Луцька.

“Між депутатами Луцької міської ради та МРІ склалася гарна співпраця. Спільно із представниками Інституту ми організовували багато цікавих та корисних проектів, спрямованих на розвиток демократії у суспільстві. Депутати із Луцька та різних куточків України мали можливість вивчати іноземний досвід”, — зазначив він.

За словами Григорія Пустовіта, як орган місцевого самоврядування, Луцька міська рада має безпосереднє відношення до організації виборчого процесу. У Луцьку зареєстровано 153 тисячі 527 виборців. Аби усі вони реалізували своє виборче право, ми повинні організувати роботу Окружної виборчої комісії та дільничних виборчих комісій.

“У нашому місті створили 83 виборчі дільниці. З них 74 — на постійній основі, 9 спеціальних виборчих дільниць, які створюються на базі лікувальних закладів та 1 на тимчасовій основі (Луцький слідчий ізолятор). Окружній виборчій комісії надано приміщення в у головному корпусі міської ради. Для проведення розширених нарад члени комісії можуть використовувати сесійний зал міської ради. Відповідно до законодавства України, службовці органів місцевого самоврядування не мають права, проводити агітаційну роботу, тримати агітаційну продукцію на робочому місці”, — наголосив виконувач повноважень міського голови.

Кожна виборча дільниця забезпечена необхідною оргтехнікою-комп’ютерами, засобами зв’язку. Окрім цього, виборчі дільниці забезпечені аптечками, канцелярією та іншими необхідним речами. За кожною дільницею закріплена відповідальна особа з числа працівників міської ради, яка здійснює моніторинг цих приміщень.

Спостерігачі цікавилися, наскільки великою є явка виборців на дільницях у Луцьку та по області, яким чином відбувається комунікація між кандидатом та виборцями та загалом політичними настроями, очікуваннями від майбутніх виборів до Парламенту.

“Сподіваємось, що позачергові вибори народних депутатів України відбудуться максимально демократично, без порушень. Прагнемо до того, аби ця виборча кампанія стала найдемократичнішою за останні роки”, — на завершення зустрічі акцентував Григорій Пустовіт.

На завершення учасники зустрічі вирушили до фотостенду “Герої Небесної Сотні — загинули за єдність України”, аби вшанувати пам’ять усіх, хто віддав своє життя у боротьбі проти російських окупантів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: