23:13, 02 Березня 2023

До Луцької міської ради завітала делегація з Польщі

2 березня до Луцької міської ради завітала делегація із польського міста Жешув. Її очолив Бартломей Ріхтер — представник Підкарпатської регіональної ради промисловості майбутнього. Понад годину гості, а у їх числі були представники бізнесових кіл Польщі, економісти, чиновники, а також очільники волинських громадських організацій, – мали діалог із заступником Луцького міського голови Іриною Чебелюк.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Сторони обговорили наявні виклики з якими нині, під час російської збройної агресії, довелося зіштовхнутися представникам місцевої влади. Вони стосувалися мораторіїв на закупівлі, грантових програм тощо.

До речі, чим живе Луцьк у період війни — ключове запитання до Ірини Чебелюк усіх іноземних делегацій. Гості шоковані, що попри повітряні тривоги, не завжди втішні вісті з передової — місто і прилеглі території розвиваються, а соціальна напруга в громаді зведена до нуля.

Саме такі показники, за словами Бориса Смаля, директора департаменту економічної політики Луцької міської ради, можуть стати хорошим підґрунтям для подальшого поступу міста в інвестиційно-економічній сфері. Він запропонував полякам обговорити можливість відкриття на території Луцької міської територіальної громади індустріального парку, де мають сходитися певні логістичні шляхи.

Схожий парк діє у Жешуві, тому українцям було б цікаво дізнатися про усі можливості роботи такого об’єкта. Також Борис Смаль поцікавився у польських колег, чи не хочуть вони стати інвесторами цього будівництва.

Згодом делегації обмінялися напрацьованим досвідом щодо діяльності підприємств туристично-рекреаційного спрямування. Цікаво, що Луцьк та промисловий Жешув не чужі один одному. Їх поєднують давні, дружні відносини. Від 20 листопада 2001 року вони — міста-партнери.

Аби ці взаємовигідні стосунки були ще пліднішими, сторони обговорили можливість розширення шляхів експорту товарів місцевих виробників на європейський (зокрема польський) ринок. Йдеться, насамперед, про легку та харчову промисловість. Є ймовірність, що сьогоднішня зустріч дасть початок співпраці міст ще й у науковій та сільськогосподарській сферах.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: