21:54, 11 Травня 2018

Для студентів луцького вишу оголосили конкурс на створення концепції енергоефективної будівлі

Для студентів факультету будівництва та дизайну Луцького НТУ організували семінар «Еко-будівлі. Енергоефективні рішення», завдяки якому молодь дізналася про новітні засоби в сфері енергоефективності та технологію «Розумний дім». Крім того, організатори заходу оголосили конкурс на створення проекції енергоефективної будівлі, переможці якого зможуть стажуватися, а можливо й працевлаштуватися у компанії «Energohome».

Про це повідомили у виші.

Передусім, під час семінару досвідчені фахівці розповіли про впровадження найінноваційніших енергоефективних рішень та будівництво еко-будівель. Зокрема, директор компанії «Energohome» Володимир Гунько розповів про відновлювальні джерела енергії та наголосив, що саме за такими новітніми технологіями стоїть наше майбутнє. Розповідаючи про компанію, він зазначив, що їхня команда професіоналів займається сонячними електростанціями, геліосистемами, тепловими насосами, автономним освітленням, впроваджує технологію «розумний дім» та здійснює монтажні та ремонтно-будівельні роботи.

Володимир Гунько запевнив студентів, що саме у комплексній роботі будівельників, архітекторів та дизайнерів можна досягнути хорошого результату, на шляху до створення будівлі-мрії. На цьому наголосив й директор дизайнерської студії “Garba.Design” Петро Гарбар. За його словами економія повинна бути естетичною та привабливою, саме тому нині енергоощадні технології від утеплення фасадів до встановлення теплових насосів, несуть ще й дизайнерську функцію і навіть школа сьогодні може мати вигляд цілком неординарної дизайнерської споруди.

«Саме дизайн стоїть на початках усього того, що стосується будівництва», – зауважує Петро Грабар.

Отож, студентам продемонстрували цілком реальні приклади того, якими економними і водночас виконаними у сучасних дизайнерських рішеннях можуть бути багатоквартирні будинки, школи та індивідуальні житлові помешкання. Вони усі обладнані сучасними енергоефективними засобами, мають автономне освітлення і панорамні вікна, що обов’язково виходять на Південну та Східну сторони. Такі рішення дають можливість значно скоротити витрати на комунальні послуги та утримання будинку.

Натомість, керівник інтернет-магазину «Energohome» Олександр Шпачук детальніше розповів про систему «Розумний дім». За його словами, це саме та технологія, яка дозволяє контролювати помешкання навіть за допомогою смартфона. Тобто, це сукупність елементів, які об’єднують усі електроприлади в домі єдиним розумом, що дозволяє керувати ними, як одним цілим. Перебуваючи далеко від дому, за допомогою гаджета у будинку можна закрити чи відкрити штори, вікна; змінити яскравість або навіть колір освітлення; вимкнути чайник чи набрати ванну, змінити температуру повітря у кімнаті тощо. Крім того, «Розумний дім» є надійною та простою у користуванні системою охорони та відеонагляду, а також контролером за протіканням води та газу.

Потому студентам розповіли про будівництво каркасних будинків, які уже встигли зарекомендувати себе на теренах України і є одними із тих новітніх технологій будівництва, що дають змогу значно заощадити кошти. Так, архітектор «Луцьк Буд Каркас» Олександр Демчук зазначив, що їхня компанія продумує усі можливі деталі будинку на стадії проекту. Планування будинку виконується для максимального комфорту з врахуванням усіх необхідних будівельних норм. Технологія обробки деревини та будівництва дозволяє цілком безпечно використовувати навіть справжні каміни. Серед реалізованих проектів компанії є каркасно-щитові та дачні будинки, промислові об’єкти, альтанки, приватні котеджі та гаражі. Крім того, «Луцьк Буд Каркас» виконує різні стадії будівництва: від створення робочого проекту та технічних  до внутрішнього і зовнішнього оздоблення будинку.

Перевагою такого будівництва, зазначає архітектор, є швидкість збору та відсутність масивного фундаменту. Так, фактично за один день фахівці можуть звести перший поверх житла. На усі будівельні роботи йде близько тижня.

Насамкінець, після заохочувальної презентації, директор компанії «Energohome» Володимир Гунько оголосив для студентів Луцького НТУ конкурс на створення проекції енергоефективної будівлі. Конкурс стартує 11 травня та закінчується 15 червня 2018 року. Реєстрація учасників триватиме до 20 травня. Варто зазначити, що студенти повинні об’єднатися у групи таким чином, аби в кожній з них були задіяні здобувачі будівельної та дизайнерської спеціальностей і мають створити проекцію будівлі на вибір: чи то школа, чи дитсадок, чи індивідуальний житловий будинок. Більше того, учасники конкурсу зможуть автоматично здати залік чи екзамен, отримати цінні подарунки, а переможцям навіть пощастить пройти стажування у компанії із можливістю працевлаштування.

«Метою проведення конкурсу є залучення майбутніх фахівців будівництва та дизайну до застосування еко-технологій, навчити спеціалістів суміжних спеціальностей взаємодіяти в команді та головне – надати можливість отримати стажування в компанії. Адже досвід та здобуті на практиці вміння дуже важливі для будь-якого випускника», – резюмував Володимир Гунько.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: