14:46, 31 Жовтня 2018

ДКП «Луцьктепло» та «Тепелен» підпишуть мирову угоду, аби не зірвався опалювальний сезон

ДКП «Луцьктекпло» підпише мирову угоду з ТОВ «Тепелен» про реструктуризацію боргу у сумі 23 мільйони гривень.

Про це стало відомо сьогодні, 31 жовтня, під час засідання 48-ї чергової сесії міськради.

Як повідомила директор ДКП «Луцьктепло» Валентина Малютіна ТОВ «Тепелен» набуло право стягнення боргу в 2011 році по зобов’язаннях, які у Луцьктепла» виникли перед котельнею на Карбишева, тобто перед Східноєвропейською теплоенергетичною компанією. Право стягнення було здобуте шляхом укладення ряду угод. У 2012 році рішенням суду остаточно затверджене право «Тепелена» стягнення з «Луцьктепла» 28,2 мільйона гривень. З 2015 року Луцьктепло і Тепелен» узгоджували взаємно, що рішення виконуватися тимчасово не буде, тобто «Тепелен» погоджувався з відстрочкою виконання рішення.

За словами Малютіної, у цей період були ліквідовані дві фірми-прокладки, які допомагали для «Тепелена» у набутті права стягнення. З 2016 року «Тепелен» активізувався щодо стягнення суми боргу з підприємства.

«Всі наші скарги, звернення у контролюючі правоохоронні органи жодного результату не дали. Все у підвішеному стані залишається більше року. Ситуація ускладняється тим, що у міжопалювальний період підприємство не може вчасно виконувати свої зобов’язання по орендній платі фактично, оскільки кінцеві бенефіціари одні і ті самі особи. Зараз ми знову виникли перед потребою, необхідністю формалізації з «Тепеленом» надійшла пряма вимога про укладення мирової угоди і про початок сплати платежів. За час існування цієї проблеми примусово списали з рахунку ДКП «Луцьктепло» 5,2 мільйона гривень. Залишок боргу визнаного як боргу «Луцьктепла» перед «Тепеленом» складає 23 мільйони гривень. Цю суму пропонують реструктурувати по мировій угоді, шляхом розстрочки виконання протягом 50-52 місяців, – зазначає Валентина Малютіна. – Якщо ми будемо самостійно виконувати цю мирову угоду, очевидно підприємство не зможе проводити жодних ремонтних робіт, не зможе проводити заміну мереж, заміну теплогенеруючого обладнання»

Вона додала, що боргу перед «Волиньгазом», «Волиньоленерго» чи КП «Луцькводоканалом» немає, але є борг по оплаті праці.

Директор ДКП «Луцьктепло» озвучила також, що кінцевими бенефіціарними власниками є офшорна компанія з Британських Віргінських островів, Богдан Денисюк, Роман Єремєєв та Софія Єремєєва. До слова, Роман та Софія — діти покійного нардепа Ігоря Єремєєва. Розмір внеску усіх бенефіціарів по 800 гривень.

Власники «Тепелену» мають прямий вплив на котельню на Карбишева, то, за словами Валентини Малютіни, через оренду котельні здійснюють вплив та тиск на підприємство. Є реальна загроза повернення котельні з оренди, а «Луцьктепло» цього району теплопостачання здійснюватися не зможе.

Депутат Тарас Шляхтич попросив поки не підписувати мирову угоду, адже зараз ДК «Газ України» подало касаційну скаргу до Верховного Суду. Зараз ця касаційна скарга прийнята і відкрите касаційне провадження за цією скаргою. Це, за словами Шляхтича, фактично останній шанс переглянути борг і його скасувати. Його підтримав депутат Павло Данильчук.

Депутат Ігор Поліщук зазначив, що цей борг визнало ще колишнє керівництво підприємтсва у 2012 році, тому від того, чи проголосують чи ні, нічого не змінюється.

Отож, депутати все ж погодили підписання мирової угоди.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: