13:43, 29 Жовтня 2019
ДКП «Луцьктепло» заявляє, що тарифи зараз неможливо зменшити
ДКП «Луцьктепло» заявило, що не виступає проти ініціативи зменшення тарифів на послуги з відпуску теплової енергії для населення, як цього бажає Кабінет Міністрів України, однак зараз не може встановити вартість 1 Гкал в розмірі 1400 грн за нинішніх цін на енергоносії, оскільки навіть за найбільш оптимістичними теоретичними розрахунками лише вартість спожитого для виробництва цієї одиниці енергії природного газу та електроенергії заледве поміститься в цю суму.
Відповідну заяву підприємство опублікувало на своїй сторінці у “Фейсбук”.
“Керуючись засадничим для нашої галузі Законом України «Про теплопостачання», і пам’ятаючи ч. 1 ст. 20 Закону, яка гласить: «тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії», впевнено декларуємо неможливість встановити вартість 1 Гкал в розмірі 1400 грн за нинішніх цін на енергоносії, оскільки навіть за найбільш оптимістичними теоретичними розрахунками лише вартість спожитого для виробництва цієї одиниці енергії природного газу та електроенергії заледве поміститься в цю суму. При цьому залишається незрозумілим, звідки підприємствам теплокомуненерго взяти кошти на решту статей «виробництва», «транспортування» та «постачання» теплової енергії”, — йдеться у повідомленні.
Як наголосили у підприємстві, невирішеним залишається й питання звідки взяти кілька сотень (в межах одного підприємства) ентузіастів і жертовних поборювачів прав громадян, які не отримуючи заробітної плати, будуть працювати на виробництво послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
“Висловлюємо сподівання, що така поважна державна інституція, як Кабінет Міністрів України, вищий орган у системі виконавчої влади держави Україна, зрозуміє масштаби негативних наслідків, по-перше, розбіжності між деклараціями та діями, а по-друге, куди ближчого для жителів міст обласного значення, ризику залишитися без послуг з гарячого водопостачання і централізованого опалення вже цього опалювального сезону або прийняти усвідомлення того, що їхні міста припиняють розвиватися, про що в своєму зверненні попереджає Асоціація міст України. Підсумовуючи, повернемося до першого твердження – ДКП «Луцьктепло» не виступає проти зменшення розміру вартості 1 Гкал навіть до 1400 грн за одиницю для населення з приладами обліку теплової енергії, якщо ринкові ціни на енергоносії та решти економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії дозволятимуть це зробити”, —йдеться у заяві.
У протилежному ж випадку, ДКП «Луцьктепло» заявляє, що маючи підтримку Луцькради, буде підтримувати заклик Асоціації міст України щодо скасування постанови № 560.
Залишити відповідь