12:02, 24 Травня 2018

Держбюджет заборгував «Волиньгаз збуту» майже 164 мільйонів гривень 

Станом на 1 травня 2018 року державний бюджет заборгував 163,6 млн. грн. за газ, який ТОВ «Волиньгаз збут» поставив субсидіантам і пільговикам Волині. Бюджетні неплатежі стали причиною затримки оплати за газ, що поставляється населенню з ресурсу держави.

Про це повідомляє прес-служба «Волиньгаз збуту».

Субсидії та пільги на Волині отримують майже 162 тис. домоволодінь, а це 67 % від загальної кількості споживачів природного газу компанії. Через відсутність компенсації із бюджету по субсидіях «Волиньгаз збут» не може у повній мірі здійснити розрахунки з його оптовим постачальником – НАК «Нафтогаз України».

«Борг держбюджету з відшкодування наданих населенню пільг та субсидій становить близько 163 млн. 647 тис. грн. Через державний борг за газ, спожитий пільговиками і субсидіантами, у компанії виникає борг перед НАК «Нафтогаз України», – зазначив директор ТОВ «Волиньгаз  збут» Микола Тищук.

Завдяки роботі ТОВ «Волиньгаз збут» з неплатниками борг волинян за спожитий газ зменшився на 73,6 млн грн. Як результат, середня заборгованість на одного споживача палива на Волині становить 0,696 тис. грн. А це в 1,5 рази менше, ніж на початку опалювального періоду.

Для погашення боргів «Волиньгаз збут» просить своїх клієнтів-боржників невідкладно здійснити розрахунки за спожите блакитне паливо, або укласти графік погашення заборгованості.  Таким чином, це унеможливить припинення газопостачання.

«Волиньгаз збут», як постачальник газу для населення в межах ПСО, здійснює збір коштів за спожитий населенням газ для розрахунку за нього перед оптовим постачальником. Оптовим постачальником блакитного палива для населення відповідно до законодавства є НАК «Нафтогаз Украни». У ціні газу, котра затверджена урядом, частина НАК «Нафтогаз України» становить 85 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: