21:27, 12 Березня 2020

Депутати Волиньради звернулися до Президента та НКРЕКП щодо рахунків за газ

З проханням про перегляд тарифу на послугу розподілу природного газу, а саме його структуру (елементи витрат) та приведення тарифу на послугу розподілу природного газу до єдиного значення для всіх мешканців країни звернулися депутати обласної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Про це йшлося під час пленарного засідання 29 сесії Волинської обласної ради 12 березня.

«У зв’язку з прийняттям постанови НКРЕКП, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 24 грудня 2019 року N 3015 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Волиньгаз» встановлено нові тарифи на доставку природного газу та змінено порядок оплати послуг за його доставку. Таким чином, з січня 2020 року плата за доставку природного газу вилучена з рахунків за газ, що призвело до того, що споживачі отримали два окремі рахунки на оплату послуги.

Як представники місцевого самоврядування ми не можемо стояти осторонь актуальних проблем, які хвилюють наших виборців.

Депутати Волинської  обласної ради занепокоєні ситуацією, що складається в країні навколо «газового питання» та тиску з боку західних партнерів стосовно підвищення ціни на газ для населення до ринкового рівня. Ми переконані, що таке підвищення тарифів на природний газ негативно вплине на рівень та умови життя більшої частини населення країни, оскільки очевидною постала різниця між доходами та необхідними витратами громадян.

Ми звертаємо увагу, що державна політика у сфері житлово-комунальних послуг повинна базуватися на принципі регулювання тарифів з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку та природних особливостей  регіону. На сьогодні ми, як держава,  володіємо потенціалом щодо повного забезпечення себе газом власного видобутку.  Україна входить до трійки держав Європи з найбільшими запасами газу, проте, видобуває лише 2% від розвіданих запасів. Ми маємо найпотужнішу газотранспортну систему та серед інших країн Європи має у своєму розпорядженні найбільші запаси природного газу в підземних газових сховищах. Але разом з тим ми нічого не робимо для збільшення видобуток власного газу і залишаємось у залежності від Росії. Тому вважаємо, що на сьогодні питання розвитку та оптимального функціонування паливно-енергетичного комплексу нашої держави має бути одним з найголовніших факторів забезпечення життєздатності її економіки, задоволення соціальних потреб населення.

І те, що уряд намагається способом підвищення тарифів вирішити дану проблему, ми впевнені, що для усієї енергетичної галузі це не дасть позитивних результатів. Для початку необхідно ліквідувати корумпованість, непрозорість та неефективність в  енергетичній  галузі України та провести дійові реформи, а не перекладати  проблеми НАК «Нафтогаз  України» на плечі своїх громадян.

Наш народ страждає сьогодні від постійного зростання цін, від безробіття, від беззаконня, від низьких доходів, від війни і тому підвищення ціни на газ, яка і так зависока, неприпустиме! Люди не зможуть оплачувати комунальні послуги і будуть поставлені і у так страшні життєві умови.

Враховуючи стурбованість мешканців області та численні звернення споживачів до виконавчих органів та депутатів Волинської обласної ради звертаємося до Вас з проханням:

про перегляд тарифу на послугу розподілу природного газу, а саме його структуру (елементи витрат);

про приведення тарифу на послугу розподілу природного газу до єдиного значення для всіх мешканців країни (від 0,36 до 1,308 за 1 м3 з ПДВ з 01.01.2020 р. по 30.06.2020 р.) з метою забезпечення соціальної справедливості;

про перегляд підстав нарахування за послугу розподілу природного газу для нових споживачів та тих, які у поточний чи попередній рік не споживають/споживали природний газ;

про перегляд механізму розрахунку розміру оплати послуг доставки природного газу, а саме застосування обсягу споживання природного газу за попередній рік, так як температурний режим кожного року є різним, а відповідно і споживання природного газу;

приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання для побутових споживачів;

про перегляд можливості не розподілення оплати за послугу на окремі рахунки, що спричиняє соціальну напругу серед споживачів послуг.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що може призвести до зростання соціальної напруги, можливого заподіяння як по факту, так і в майбутньому істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі, Волинська обласна рада звертається з пропозицією щодо перегляду нормативних документів НКРЕКП по згаданим питанням та вжитті відповідних заходів»,- йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: