22:21, 12 Березня 2020

Депутати Волиньради звернулися до центральної влади щодо ринку землі

Зупинити розгляд законопроекту, що передбачає впровадження ринку землі: звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо забезпечення процесу утворення та прийняття Єдиної національної програми з реформування земельних відносин ухвалили депутати обласної ради.

Про це йшлося під час пленарного засідання 29 сесії Волинської обласної ради 12 березня.

«В умовах сьогодення народу України потрібен шлях до розвитку та добробуту через створення нових суспільних відносин щодо прав володіння, користування і розпорядження землями сільськогосподарського призначення.

Консенсусу для розв’язання гострого соціально-політичного конфлікту, який виник на тлі запропонованої урядом моделі обігу земель, можна досягнути лише шляхом широкого суспільного діалогу.

Результатом такого діалогу має стати Єдина національна програма реформування земельних відносин в Україні, яка б сприяла удосконаленню земельних відносин між різними верствами населення.

Метою земельної реформи в Україні має бути виключно добробут людини, розвиток села та забезпечення продовольчої безпеки держави.

Земельна реформа повинна відбуватися винятково на конституційних засадах, зокрема, з метою забезпечення права власності Українського народу на землю та її охорони як національного багатства (статті 13 та 14 Конституції України).

Продаж землі згідно проекту Закону №2178-10 від 10.10.2019 року призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою продовольчої безпеки та аграрної складової економіки, масового зростання безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл та селищ.

Ми, як представники інтересів наших виборців − громадян України, що реалізують власні права та свободи відповідно до статей 5, 38 Конституції України, заради громадського спокою і процвітання України пропонуємо Президенту України, Прем’єр-міністру України та Голові Верховної Ради України забезпечити процес утворення та прийняття Єдиної національної програми з реформування земельних відносин, а саме:

Верховній Раді України – зупинити розгляд законопроекту від 10.10.2019 № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». У разі прийняття вказаного законопроекту в цілому пропонуємо Президенту України накласти на нього вето.

Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів Верховної Ради України з метою підготовки Єдиної національної програми реформування земельних відносин.

Забезпечити широке публічне обговорення тексту Єдиної національної програми реформування земельних відносин та схвалення її на Всеукраїнському референдумі.

Лише після цього Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та має стати основою для внесення змін до чинного земельного законодавства України»,- йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: