21:46, 15 Вересня 2022

Депутати Волиньради виступили за публічно-інформаційну підтримку полонених захисників Маріуполя

Більшістю голосів рада схвалила звернення авторства депутата Андрія Козюри щодо посилення публічного висвітлення ситуації навколо полонених захисників Маріуполя.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

“Одне з найболючіших питань війни – доля захисників Маріуполя. Протягом трьох місяців вони тримали кругову оборону міста. Плавився бетон, але вони встояли. І стояли би до останнього подиху, однак були змушені виконати наказ головнокомандувача ЗСУ і здатися в полон… Із ними сьогодні втрачено зв’язок. Ніхто не має інформації про їх долю», – зауважив Андрій Козюра.

Він також додав, що до нього звернулися дружини та родини захисників Маріуполя, аби він ініціював ухвалення цього звернення на сесії Волиньради.

«Тут присутня пані Світлана – дружина одного із полонених. Якщо ви заглянете у її очі, то ви зрозумієте усю глибину болю і важких щоденних переживань від невизначеності та невідомості», – сказав він.

По тому слово взяла дружина одного із полонених.

«Ми, дружини, матері, сестри, наречені, звертаємося з проханням допомогти повернути наших чоловіків, синів, коханих додому. Триває 119-й день полону. Мій чоловік востаннє виходив на зв’язок у липні. Він тяжко говорив і ледь дихав, тому, я думаю, що до нього застосовувалося насильство. Єдине, що ми знаємо, – це те, що наших хлопців кудись вивезли напередодні теракту в Оленівці. Ми звертаємося по допомогу. Вони не терористи. Вони довели, що Україна здатна боротися за незалежність», – зі сльозами на очах звернулася вона до присутніх.

Депутат Олександр Пирожик закликав колег підтримати звернення, бо будь-яке нагадування про полонених Маріуполя не буде сьогодні зайвим.

«Позиція нинішнього керівництва Збройних сил України вибудована за принципом: не треба загинути, щоб перемогти, а треба вижити, щоб перемогти. І саме задля цього постало питання збереження життя захисників Маріуполя. Адже наше завдання сьогодні зробити все можливе, щоб вони повернулися», – наголосив він.

В результаті голосування звернення підтримали усі присутні у залі обранці громади.

У документі депутати акцентують увагу перших осіб держави про необхідність залучення міжнародних партнерів до ситуації з нашими полоненими, вкотре нагадати організаціям ООН, Червоного Хреста, про їх зобов’язання і забезпечити відправку представників цих організацій до місць утримання військовополонених, а також посилити комунікацію з родинами військових, які перебувають у полоні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: