11:03, 13 Березня 2020

Депутати Волиньради виступили проти збільшення застави для кандидатів на місцевих виборах

Надмірно високим вважають розмір застави на місцевих виборах депутати облради.

Звернення до Президента України і Голови Верховної Ради України щодо неприпустимості дискримінації громадян за майновим критерієм через встановлення надмірно високого розміру застави на місцевих виборах ухвалили під час пленарного засідання 29 сесії Волинської обласної ради 12 березня.

У документі відзначають, що неприйнятним є збільшення грошової застави для кандидатів на посаду міського голови у містах із кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до обласних та міських рад із кількістю виборців більше 90 тисяч, майже у 40 разів, порівняно з місцевою виборчою кампанією 2015 року.

Величезними є й грошові застави для реєстрації списку кандидатів в обласні ради – 1,24 мільйона гривень у Волинській області, аналогічна ситуація з розміром грошової застави для реєстрації партійного списку в містах із кількістю виборців 90 тисяч і більше – 283 тисячі гривень у Луцьку.

«Стає очевидним, що механізм грошової застави, встановлений новим Виборчим кодексом України для кандидатів у міські голови у містах із кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських із кількістю виборців більше 90 тисяч), є дискримінаційним, і таким, що порушує основоположні права громадян України – право бути кандидатом на виборах.

З метою усунення дискримінації під час реєстрації кандидатів на посаду міських голів міст із кількістю виборців більше 90 тисяч та під час реєстрації списків кандидатів до обласних та міських рад із кількістю виборців більше 90 тисяч, просимо в найкоротші строки розглянути проект Закону №2769 «Про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави)», зареєстрований у Верховній Раді України 17.01.2020 року групою народних депутатів України на чолі з Народним депутатом України Савчук О.В. та за участі представників різних парламентських фракцій, а також підтримати внесення змін до Виборчого кодексу України, якими уніфікувати підхід до грошової застави, зменшивши її для зазначених місцевих рад із розрахунку 4 мінімальні заробітні плати за кожних 90 тисяч виборців.

Вважаємо, що зміни, запропоновані у законопроекті №2769, повніше відображають загальноєвропейську практику з питань виборчого законодавства і точніше відповідають українським реаліям. Сподіваємося, цей законопроект буде своєчасно прийнятий Верховною Радою України, чим задемонструє, що в новому Виборчому кодексі України відсутні пункти, які є дискримінаційними стосовно українських громадян через встановлення майнового цензу щодо їх права та можливості брати участь у місцевих виборах»,- йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: