09:14, 11 Грудня 2021

Депутати Волиньради ухвалили низку звернень до органів центральної влади

Зокрема, більшістю голосів обласна рада ухвалила ініційоване депутатом Андрієм Козюрою звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України щодо термінового напрацювання механізму підтримки аграріїв через різке подорожчання природного газу.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Рішення прийняли підтримавши також пропозицію депутата Тараса Щерблюка звернутися до Міністерства аграрної політики та продовольства розробити відповідну програму, аби забезпечити виплату дотацій на 1 га для фермерських господарств та одноосібників у зв’язку з прийняттям ЗУ № 5600 і здороження засобів захисту і добрив.

Рада також схвалила іще одну ініціативу Андрія Козюри щодо підтримки  законопроекту про посилення соціального захисту громадян, які проживають на територіях зон спостереження атомних електростанцій. Він зауважив, що цей законопроект  відновлює право населення, яке проживає в 30-ти кілометровій зоні АЕС, на пільги з оплати електроенергії у розмірі 70 % діючого тарифу. Це питання стосується трьох громад: Маневицької, Прилісненської та Ковельської.

В редакції комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією більшість підтримала звернення Волинської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості грубого наступу на фінансову спроможність місцевого самоврядування.

В редакції профільної комісії також схвалили звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України від Волині щодо внесення проєкту будівництва об’їзної кільцевої дороги навколо міста Луцька до Програми «Велике будівництво».

Без дискусій Волиньрада підтримала звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо прийняття державних програм забезпечення лікарськими засобами пацієнтів з орфанними захворюваннями;  до Президента України та Верховної Ради України про відновлення звання Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу; до Голови Верховної Ради України, голів фракцій та депутатських груп у ВРУ щодо підтримки законопроекту № 5657 «Про фортифікацію борошна»;  щодо створення умов для повноцінного функціонування системи державних нагород України в умовах сучасності;  до Кабінету Міністрів України щодо необхідності удосконалення формули розподілу освітньої субвенції; до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України щодо пришвидшення процесу передачі з державної власності у комунальну власність закладів професійно-технічної освіти, а також звернення до Президента України Зеленського В. О., Голови Верховної Ради України Стефанчука Р. О., Прем’єр-міністра України Шмигаля Д. А. щодо захисту білорусько-українського кордону.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: