20:59, 12 Березня 2020

Депутати облради звернулися до центральної влади щодо проблеми постачання волинян скрапленим газом

Звернення до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України-волинян щодо забезпечення населення скрапленим газом ухвалили депутати Волиньради.

Про це йшлося під час пленарного засідання 29 сесії Волинської обласної ради 12 березня.

«Ми, депутати Волинської обласної ради сьомого скликання, занепокоєні ситуацією, яка склалася з приводу забезпечення  мешканців області скрапленим газом. Його постачання залишається проблемою на всій території України, зокрема й на Волині. На сьогодні окремі території області не газифіковані. Жителі цих населених пунктів використовують скраплений природний газ для побутових потреб, перш за все, для приготування їжі.

В області припиняють свою роботу територіальні дільниці, в яких функціонує газова служба, що забезпечує технічне обслуговування та ремонт газобалонних установок. Одержати термінову кваліфіковану допомогу у разі потреби тепер стало неможливим, що в свою чергу може призвести до нещасних випадків. З огляду на це, зростає соціальна напруга серед мешканців.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу» № 570 від 16 жовтня 2014 року, закупівля підприємствами об’ємів скрапленого газу для подальшої реалізації населенню відбувається на спеціалізованих аукціонах з купівлі – продажу скрапленого газу, який проводиться щомісяця.

Реалізацію скрапленого газу на території Волинської області здійснювало ДП «Івано-Франківськ-Пропан» та ТОВ «Укр Балон Постач». Однак, спеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу для потреб населення з вересня 2019 року не проводився. Тому підприємства, які реалізовують скраплений газ на території Волинської області, не мали можливості здійснити закупівлю необхідних обсягів скрапленого газу, а залишки з попередніх аукціонів вже повністю реалізовано.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Волинської обласної ради, звертаємося з проханням вжити заходів щодо регулярного проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення, що дасть змогу вирішити проблему забезпечення людей цим видом палива»,- йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: