15:14, 03 Серпня 2020

Депутати Луцькради звернулися до центральної влади щодо скасування «червоного» рівня епідемічної небезпеки

Сьогодні депутати міської ради під час позачергової дистанційної 90-ї сесії міської ради розглянули питання «Про звернення до Президента України, Верховної ради України стосовно скасування безпідставно запровадженого «червоного» рівня епідемічної небезпеки в місті Луцьку».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Автор документа – депутат міської ради Ігор Поліщук зауважив, що рішення Державної комісії ТЕБ та НС від 31 липня 2020 року щодо віднесення міста Луцька до «червоного» рівня епідемічної небезпеки має бути скасоване. Він переконаний, що епідеміологічні обмеження мають встановлювати органи місцевого самоврядування, а не центральні.

Також Ігор Поліщук зауважив, що у цьому зверненні закликають Президента України та Верховну Раду України скасувати рішення Державної комісії ТЕБ та НС від 31.07.2020 та «червоного» рівня епідемічної небезпеки в місті Луцьку та постанову Кабінету міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Депутати підтримали відповідний проект рішення.

«На засіданні Державної комісії ТЕБ та НС, яке відбулося 31 липня 2020 року, місто Луцьк без будь-яких особливих причин було віднесено до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки означає введення радикальних карантинних обмежень, а саме: забороняє роботу громадського транспорту, торгово-розважальних центрів, кафе, ресторанів, розважальних закладів, спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури, хостелів, туристичних баз, закладів освіти тощо. Припиняються планові госпіталізації в лікарнях, обмежуються масові заходи. Це фактично паралізує економіку міста, яка щойно почала відновлюватись після попередніх обмежень та заборон, та вводить Луцьк в карантинну блокаду.

Аналізуючи дані про захворюваність на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, чітко прослідковується те, що в сусідніх обласних центрах загальна кількість хворих за весь період, а також кількість нових випадків захворювання за останній тиждень є більшою, ніж в Луцьку. Та попри гіршу ситуацію з коронавірусом, до міст з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки потрапив саме Луцьк.

У разі припинення курсування громадського транспорту та закриття величезної кількості закладів десятки тисяч лучан не зможуть доїхати на роботу, тисячі мешканців залишаться без роботи й засобів для існування. Підприємства і підприємці понесуть збитки, а місцевий бюджет втратить значну частину надходжень.

Незважаючи на те, що постанова Кабінету міністрів України від 22.07.2020 № 641 щодо нових правил адаптивного карантину вступає в дію лише з 3 серпня поточного року, вже починаючи з 01.08.2020 представники Національної поліції України під розписку попереджали власників закладів громадського харчування, перевізників та інших суб’єктів підприємницької діяльності про заборону працювати з 03.08.2020.

Ми, депутати Луцької міської ради, вимагаємо:

– Негайного скасування рішення Державної комісії ТЕБ та НС від 31.07.2020 та «червоного» рівня епідемічної небезпеки в місті Луцьку, як такого, що суперечить ст. 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

– Скасування постанови Кабінету міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», як такої, що суперечить статтям 7, 22, 42, 43 Конституції України.

Луцька міська рада, піклуючись про добробут лучан, гарантуючи конституційні права на працю, свободу пересування, мирні зібрання, тощо; підтримуючи наявність існуючих та створення нових робочих місць; дбаючи про наповнення міського, обласного та державного бюджетів не буде вводити жодних обмежень у зв‘язку з безпідставним віднесенням міста Луцька рішенням Державної комісії ТЕБ та НС до «червоного» рівня епідемічної небезпеки та звертається до Національної поліції України про те, щоб на виконання статті 60 Конституції України утриматись від притягнення до відповідальності суб‘єктів господарювання, які працюватимуть з 03.08.2020 на території міста Луцька», – йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: