17:53, 14 Січня 2021

Депутати Луцькради закликали Кабмін не продовжувати локдаун

Сьогодні депутати міської ради під час позачергової 4-ї сесії розглянули проект рішення “Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо недопущення продовження посилених карантинних обмежень”. Ініціатором розробки документу виступив міський голова Ігор Поліщук.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Під час розгляду питання директор департаменту економічної політики Борис Смаль озвучив текст звернення. До документу у обранців громади виникло ряд доповнень та правок, які будуть враховані.

Міський голова Ігор Поліщук зауважив, що введення певних обмежувальних заходів, таких як локдаун з 8 до 24 січня, має бути обґрунтованим, мати чітку мету та раціональні підстави. За його словами, нинішні обмеження є незрозумілими, адже рівень захворюваності знижується. Також заяви міністра охорони здоров’я щодо можливості продовження локдауну ще на місяць викликає обурення у всіх. Він наголосив, що для цього мають бути чіткі підстави.

“Я вважаю, що варто було б передати на місця повноваження щодо введення певних карантинних обмежень. Органи місцевого самоврядування у разі погіршення епідеміологічної ситуації могли б самі ефективно реагувати та вводити заборони. Маю переконання, що єдиним показником, згідно якого мають прийматися карантинні обмеження, є заповненість ліжкомісць у лікарнях з кисневими точками. Станом на сьогодні, у Волинській обласній клінічній лікарні зайнято 61, вільно — 117, у Волинській обласній інфекційній лікарні зайнято 82 ліжка з кисневими точками, вільно 134. У тимчасовому шпиталі на базі Луцького клінічного пологового будинку зайнято нині 28, а вільно — 32. Тобто, у нас нині є вільних приблизно 250 ліжок з кисневими точками і є можливість їх збільшення. На сьогодні посилення карантину є недоцільним”, – наголосив він.

Також Ігор Поліщук додав, що недоцільним було й введення у листопаді 2020 року карантину вихідного дня. Його запровадження призвело до того, що ввечері четверга та п’ятниці у великих торгівельних мережах скупчувалося сотні людей, які хотіли встигнути придбати необхідні речі чи продукти.

Звернув увагу Ігор Поліщук й на те, що влітку Луцьк помилково віднесли до червоної зони. “Цю помилку вдалося виправити. До мене зверталися підприємці, аби прийняти рішення, як це зробили окремі міста, щоб не дотримуватися карантинних обмежень. Однак, ми цього не робили, адже усвідомлювали, що таким чином підставляємо людей і їх поліція прийде та оштрафує за роботу”, – додав він.

Свої точки зору з цього питання висловили депутати Юрій Моклиця, Олександр Ніколайчук, Ігор Гнетньов, Оксана Лещинська, Євгеній Ткачук, Олександр Козлюк, Микола Федік, Тарас Шкітер, Михайло Щур та інші.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: