15:26, 22 Липня 2020

Депутати Луцькради виступили проти русифікаторського законопроекту

Депутати – проти прийняття антиукраїнського закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

«Ми, депутати Луцької міської ради, обурені тим, що в Україні відбувається чергова антиукраїнська провокація та спроба наступу на українську мову.

Саме українська мова є одним із визначальних чинників, що перетворюють українців на єдину націю і творять міцне підґрунтя державної незалежності і соборності України. Мова – не просто культурне надбання та засіб комунікації, це наріжний камінь національної безпеки, соціального розвитку та міжнародної суб’єктивності нашої держави.

Фракції «Слуга народу» і «Опозиційна платформа – За життя» за сприяння Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова прагнуть ухвалити в парламенті українофобський законопроект № 2362, внесений народним депутатом Максимом Бужанським, мета якого – продовження русифікації української освіти.

Вони хочуть внести зміни до чинних законів про мову і про освіту, що передбачають:

– скасування з 1 вересня 2020 року переходу учнів 5-11 класів україномовних шкіл на українську мову навчання;

– дозвіл викладати декілька навчальних предметів російською мовою в українських школах.

Українофоби в парламенті намагаються зробити це, не зважаючи на те, що Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, за результатами розгляду в першому читанні, рекомендував відхилити законопроект № 2362, а Міністерство освіти і науки України не підтримало цього законопроекту.

Це лише підтверджує той факт, що антиукраїнські сили, які досі представлені в українському парламенті, на сьомому році російсько-української війни продовжують свою підривну діяльність на користь Кремля і зупинятися не збираються.

Тому ми, депутати Луцької міської ради, закликаємо:

– Президента України Володимира Зеленського проявити державну відповідальність і політичну волю й не допустити прийняття цього законопроекту;

– Голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова зняти русифікаторський законопроект № 2362 із розгляду та припинити дискусії, які підважують державний статус української мови, раз і назавжди;

– кожну депутатську фракцію та групу у Верховній Раді України, усіх народних обранців у парламенті у разі винесення законопроекту № 2362 на пленарне засідання виступити на захист української мови і української освіти та проголосувати проти.

Століттями різні окупанти та антиукраїнські сили, які їм прислуговували, прагнули знищити нашу культуру, освіту, віру, мову, а сьогодні вони намагаються знищити нашу державу і перекреслити наш шлях до європейського майбутнього.

Закликаємо кожного відповідального українця, кожного народного депутата та просто всіх небайдужих стати на захист української мови та нашого з вами майбутнього. Маємо об’єднати зусилля і не залишити антиукраїнським силам жодного шансу! Сьогодні, як ніколи, настав час сказати рішуче: «Ні – русифікації України!».

Таке Звернення підтримали сьогодні депутати міської ради під час позачергової 88-ої сесії Луцької міської ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: