10:37, 27 Лютого 2020

Депутати Луцькради вимагають кардинальних змін у земельній реформі

26 лютого під час засідання сесії міської ради ухвалили рішення про “Звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо скасування рішення Верховної Ради України про прийняття за основу Закону України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10 від 10.10.2019 року)”.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Депутати зазначили, що проведення земельної реформи в Україні в такому вигляді, який пропонується наразі, є абсолютно неприйнятним.

“Цей варіант реформи є таким, який позбавляє Україну одного із найбільших національних багатств — наших земель. Він фактично передбачає здачу національних інтересів на користь іноземних агентів впливу.

Ми вимагаємо змін, кардинального перегляду тих підходів, які сьогодні використовуються при впровадженні земельної реформи”, – зазначив радник міського голови Ігор Поліщук.

Текст звернення:

Ми, депутати Луцької міської ради Волинської області глибоко стурбовані тим, що у Верховній Раді України винесено на друге читання проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (від 10.10.2019 №2178-10), який ставить за мету розпродати іноземним банкам і кредитним установам найголовніше і основне багатство України – землю, що ставить під загрозу подальше існування України як держави.

Продаж землі згідно проєкту Закону від 10.10.2019 №2178-10 призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою продовольчої безпеки та аграрної складової економіки, масового зростання безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл та селищ.

Всупереч будь-якому світовому досвіду – це варварське розбазарювання останнього і найважливішого багатства для сьогоднішнього і наступних поколінь українського народу.

На вітчизняних чорноземах мають господарювати і мати продукти харчування та прибутки українці, а не міжнародні латифундисти.

Ми за ринок землі, але на умовах, які діють в європейських країнах, де в одні руки продають, причому не іноземцям та іноземним банкам, а своїм громадянам не більше 300 – 500 гектарів землі.

На підставі вищевикладеного депутати Луцької міської ради звертаються до Вас з настійною вимогою:

1.  Верховній Раді України – зупинити розгляд законопроекту від 10.10.2019 №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». У разі прийняття вказаного законопроекту в цілому вимагаємо від Президента України накласти на нього вето. У випадку підписання Закону Президентом звертаємось до фракцій Верховної Ради про оформлення відповідного звернення до Конституційного Суду України.

2. Верховній Раді України та Президентові України – утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ.

3. Результатом роботи цієї групи повинно стати утворення Єдиної національної програми реформування земельних відносин в Україні.

4. Текст Єдиної національної програми реформування земельних відносин підлягає  оприлюдненню та схваленню в середовищі громад та фахових спілок, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус стосовно його змісту та суті.

5. Лише після досягнення такого суспільного консенсусу Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та стає основою для внесення змін до чинних Законів України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: