15:59, 28 Червня 2023

Депутати Луцькради тимчасово обмежили підключення до мереж «Луцькводоканалу» для об’єктів, що розташовані за межами громади

Під час чергової 47-ї сесії міської ради розглянули питання «Про врегулювання питання приєднання до систем комунального підприємства «Луцькводоканал» суміжних громад».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Цим рішенням встановили тимчасовий мораторій на доступ до потужностей комунального підприємства “Луцькводоканал” в частині централізованого водопостачання та водовідведення для об’єктів, що знаходяться поза межами Луцької міської територіальної громади (на які не видано технічні умови на момент набрання чинності цим рішенням), до затвердження та надання Луцькій міській раді генеральних планів відповідних населених пунктів (суміжних громад) щодо систем централізованого водопостачання (водовідведення).

КП “Луцькводоканал” не проводитиме видачу технічних умов інженерного забезпечення об’єктів будівництва, що розташовані на території суміжних громад.

Однак, ці обмеження не діятимуть за наявності договору спільного фінансування (утримання) суб’єктами співробітництва підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, об’єктів інфраструктури, укладеного між Луцькою міською радою та суміжною громадою, в межах, визначених таким договором та за наявності договору, укладеного між комунальним підприємством «Луцькводоканал» та суб’єктами, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на суміжних територіях за оптовим тарифом в межах договірних витрат водоспоживання (водовідведення).

Директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк наголосив, що нині йде дуже велике навантаження на мережі. Комунальне підприємство обслуговує не лише мешканців нашої громади, але й суміжних. За його словами, так склалося історично, але нині законодавство змінюється і необхідно переформатовувати умови співпраці. Якщо суміжні громади долучаться і будуть спільно фінансувати роботи з оновлення мереж, то мешканці і їхніх громад зможуть нормально користуватися нашими мережами.

Міський голова Ігор Поліщук наголосив, що нині у суміжних громадах будується багато багатоквартирних будинків, але ніхто не вивчає чи КП “Луцькводоканал” має можливості підключити їх до мереж.

“Якщо ми відмовляємося, то вони через суди і антимонопольний комітет зобов’язують нас підключити їх до мереж водопостачання та водовідведення. Це ненормально. Ніхто не питає, чи ми маємо потужності для цього. Нині на території Підгайцівської ТГ запланували багато багатоквартирної житлової забудови і всі вони хочуть підключитися до мережі водопостачання та водовідведення міста Луцька. Якщо не ухвалити нам рішень, то наші мережі просто не витримають навантаження і вийдуть з ладу”,  – наголосив він.

Ігор Поліщук додав, що провів попередні переговори з головою Боратинської ТГ Сергієм Яручиком і він готовий з нами співпрацювати. Будуть напрацьовувати з цією громадою відповідний документ. У свою чергу, керівництво Підгайцівської ТГ не йдуть на співпрацю з Луцькою громадою. За його словами, вони вважають це не актуальним.

Як приклад подібної співпраці, Ігор Поліщук навів ситуацію з полігоном твердих побутових відходів у селі Брище. Туди звозять відходи й мешканці з Боратинської, Рожищенської та інших ТГ. Луцька громада має з ними договори про співпрацю. Нині на полігоні лише 50 % сміття, яке туди везуть із Луцької громади. Завдяки спільному фінансуванню вдалося за два роки полігон твердих побутових відходів привести у належний стан, і нині він є одним з кращих в Україні за різними показниками та оцінками експертів цієї галузі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: