23:16, 02 Червня 2020

Депутати Ковельської міськради виступили проти приєднання до міста двох громад

Доротищенську та Тойкутську громади просять виключити зі складу проектної Ковельської ОТГ.

Відповідне звернення до Президента, Прем’єр-міністра, голови ОДА, виконавчого директора АМУ та нардепа Степана Івахіва ухвалили  під час 67 сесії Ковельської міської ради, повідомляють на веб-сайті міськради.

«Ми, депутати Ковельської міської ради Волинської області глибоко стурбовані тим, що в Перспективному плані формування територій громад Волинської області затвердженого 13 травня 2020р. Розпорядженням Кабінету міністрів України (Розпорядження КМУ № 993 від 23.09.2015в редакції № 422-р від 21.06.2017; із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМУ№ 328-р від 16.05.2018, № 65-р від 13.02.2019, № 124-р від 12.02.2020), до територіальної громади міста Ковеля віднесено Доротищенська та Тойкутська територіальні громади (селищні ради).

14 травня 2020 р. набрав чинності Закон України від 16 квітня 2020 року № 562-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», яким розділ V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» доповнено пунктом 7 (1), відповідно до абзацу першого якого до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснює Кабінет Міністрів України. Крім того, абзацом другим пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону встановлено, що визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснюється на основі затверджених Кабінетом Міністрів України перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей.

На засіданні Уряду 13 травня 2020 року затверджено Перспективний план формування територій громад Волинської області. В ньому до територіальної громади м.Ковеля віднесено Доротищенська та Тойкутська територіальні громади (сільські ради). Дані села знаходяться на віддалі від міста Ковеля і єдиним місцем дотику є ліси, які межують з Білинською сільською радою ( має приєднатись до Ковеля згідно з Перспективним планом). Єдиний транспортний зв’язок з даними населеними пунктами проходить через територію Дубівської ОТГ, а це ускладнює адміністрування даних територій та створить незручності для населення сіл в отриманні послуг та документів,погоджень, тощо.

Згідно із ЗАКОНОМ УКРАЇНИ “Про добровільне об’єднання територіальних громад” ст.4 п.1пп.4 При прийнятті рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад беруться до уваги історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток об’єднаної територіальної громади. ( Що спільне з Ковелем у цих сільських рад – невідомо). Згідно з ст.4, п.1, пп.5 Якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання. (Уже зрозуміло що виконання цього пункту буде неможливим) Згідно з ст.4, п.2 Адміністративним центром об’єднаної територіальної громади визначається населений пункт (село, селище, місто), що має розвинену інфраструктуру і, як правило, розташований найближче до географічного центру території об’єднаної територіальної громади та в якому розміщується представницький орган місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади. До м.Ковеля від с.Доротище 16,9км, хоча до с.Дубове (адміністаритвний центр Дубівської ОТГ) – 12,7км. Село Тойкут від міста Ковель знаходиться на відстані 24,2км., хоча є інші ближчі ОТГ це – Сошичненська (9,9 км) та Сереховичівська (14.5км).

Тому просимо Вас посприяти аби:

– зі складу проектної Ковельської ОТГ (м. Ковель) вилучити Доротищенську та підсилити нею діючу Дубівську ОТГ Ковельського району (розширення території проектної Ковельської громади виглядає не надто логічним, натомість сусідні діючі ОТГ потребують підсилення);

– зі складу проектної Ковельської ОТГ (м. Ковель) вилучити Тойкутську та підсилити нею Сошичненську ОТГ Камінь-Каширського району (можливе також підсилення цією громадою Сереховичської ОТГ або Дубівської ОТГ)», – йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: