14:20, 02 Серпня 2018

Депутатів місцевих рад на Волині судитимуть за умисне неподання щорічних декларацій

Прокурори Маневицькою місцевої прокуратури вживають заходи задля притягнення до відповідальності суб’єктів декларування за неподання обов’язкових щорічних декларацій.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Ківерцівський відділ місцевої прокуратури затвердив та скерував до суду 5 обвинувальних актів за фактами умисного неподання окремими депутатами місцевих рад Ківерцівського району декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік (кримінальне правопорушення, передбачене ст. 366-1 КК України).

У ході досудового розслідування встановили, що депутати-суб’єкти декларування, у період із 1 січня 2017 до 31 липня 2018 року, діючи умисно, достовірно знаючи про обов’язок подати до Єдиного державного реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, маючи всі необхідні умови та технічну можливість її подати, без поважних причин таку декларацію не подали.

Відтак тепер обранці громади постануть перед судом, який визначить їм міру покарання.

Довідково: відповідно до санкції ст. 366-1 Кримінального кодексу України за умисне неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачено покарання у виді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: