13:04, 04 Квітня 2018

Депутати Волиньради просять Уряд посприяти у поверненні лісів для «Волиньоблагролісу»

Депутати Волиньради підтримали звернення до Прем’єр-міністра та Міністра екології та природних ресурсів щодо протиправвного використання лісових ресурсів в окремих районах Волинської області та сприяння у вирішення цієї ситуації.

Про це йшлося сьогодні, 4 квітня, під час засідання 19-ї чергової сесії обласної ради.

Депутат Волинськради Юрій Ройко зазначив, що питання стосується лісів, що історично належали громаді Волинської області, оскільки були насадженні ще членами колишніх міжгосподарських спеціалізованих лісогосподарських підприємств та, за рішенням, цих же членів зазначених підприємств, були передані в розпорядження комунальному підприємству «Волинське обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Волиньоблагроліс», засновником якого є Волиньрада.

Проте в травні 2011 року голова Волинської ОДА Борис Клімчук видав розпорядження № 232, яким, без достатніх на це правових підстав, ліси дочірніх підприємств «Маневичіліс», «Любомльліс» та «Ківерціліс» Волинського обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Волиньоблагроліс» надали в постійне користування для ведення лісового господарства державним лісогосподарським підприємствам «Поліське лісове господарство», «Прибузьке лісове господарство», «Ківерцівське лісове господарство», «Цуманське лісове господарство» та надали дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок лісового фонду в постійне користування державним лісогосподарським  підприємствам.

Відповідно з метою відновлення справедливості Волинська облрада, КП ВОКСЛП «Волиньоблагроліс» та КП «Волиньприродресурс» подали адміністративний позов щодо скасування розпорядження голови голови ОДА № 232 від 31.05.2011 та пов’язаних з ним розпоряджень № 14 та № 15 від 19.01.2011 року.

12 жовтня 2017 року Вищий адміністративнийсуд України поставив остаточну крапку у цій справі щодо протиправної передачі лісів площею 55,635 га на території Ківерцівського, Маневицького та Любомльського районів Волинської області державним лісогосподарським підприємствам. А 28 лютого 2018 року Верховний Суд України відмовив у допуску до провадження Верховного Суду України від 12 жовтня 2017 року.

Проте на вчорашній день лісогосподарські підприємства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства не лише не здійснюють передачі лісів попередньому користувачеві, а, за відсутності оформленого права постійного користування земельними ділянками, продовжують вирубувати ліси, використовувати інші лісові ресурси на зазначених площах.

Окрім того, 20 березня 2018 року, голова Волинської ОДА Володимир Гунчик прийняв розпорядження № 179, яким повторно надав дозвіл одному із державних лісогосподарських підприємств – ДП «Прибузьке лісове господарство» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площою 19,357 тисячі га в постійне користування для ведення лісового господарства і на пов’язаних з ним послуг, при тому, що аналогічні звернення КП ВОКСЛП «Волиньоблагроліс» та КП «Волиньприродресурс» проігнорували.

З метою відновлення порушених прав громади області, раціонального використання лісових ресурсів, наповнення обласного бюджету, депутати просять сприяти у вчиненні дій щодо припинення протиправного використання лісових ресурсів державними лісогосподарськими підприємствами – ДП «Ківерцівське лісове господарство», ДП «Цуманське лісове господарство», ДП «Поліське лісове господарство», ДП «Прибузьке лісове господарство», ДП «Любомльське лісове господарство», ДП «Маневицьке лісове господарство», ДП «Колківське лісове господарство», ДП «Городоцьке лісове господарство» та передачі в користування земель лісового фонду загальною площею 55,635 га в межах Маневицького, Ківерцівського та Любомльського районів Волинської області комунальному підприємству «Волинське обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Волиньоблагроліс» та його дочірнім підприємствам.

Депутат, заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар зазначив, що статті в партій пресі стали приводом, щоб давати оцінку для ведення лісового господарства. Він наголосив, що питанню потрібно давати системну та професійну оцінку. За його словами, незалежно від того скасовано чи не скасовано розпорядження, сьогодні всі ліси є у державній власності, сам факт скасування рішення їх не повертає:

«Є чіткий механізм і передбачений тільки за рішенням Кабміну. Державне агентство лісових ресурсів визначає доцільність чи недоцільність передачі і зараз такої необхідності не вбачається. 3,2 мільйона боргів заборгованість була у цього підприємства лише по зарплаті та 1,8 мільйона по веденню господарської діяльності», – прокоментував депутат.

На його думку, ведення лісового господарства може бути ефективним лише у формі державного підприємства.

Голова облради Ігор Палиця прокоментував, що боряться за повернення цих лісів, щоб прибутки були області, а податки  – для держави.

Депутат облради Анатолій Грицюк зазначив, що вони знищили ліс, бо у державному підприємстві ділового лісу не буде, бо вирізають дерева молодого віку. Він звинутив, що у Державному агентстві лісових ресурсів у організації корупційних сфер, які тільки знищують лісову галузь.

«Не стройте із себе дєвственніцу із борделя», – сказав Грицюк до Бондара.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: