12:07, 23 Січня 2023

Дефіцит потужності в енергосистемі зріс: на Волині та ще у чотирьох областях перевищили ліміти споживання

Станом на ранок 23 січня через зниження температури дефіцит потужності в енергосистемі України зріс, у п’яти областях уже перевищили ліміти споживання.

Про це повідомляє НЕК «Укренерго» у «Фейсбук».

«Споживання електроенергії більше, ніж у неділю, що пов’язано з початком робочого тижня, а також поступовим зниженням температури по всій Україні. У зв’язку з цим зріс дефіцит потужності. Вже зранку ліміти перевищені у п’яти областях: Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській та Львівській, де наразі застосовуються аварійні відключення, які можливі також в інших областях», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Зокрема, кожен обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту.

У компанії також повідомили, що Укренерго вдалося відновити одну з ліній 330 кВ на південному сході країни.

«Унаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій. Виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання», – додали в енергокомпанії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: