08:44, 30 Серпня 2023

Цьогоріч планують виробити чи закупити до 200 тисяч дронів для ЗСУ

Протягом року планується виробити чи закупити 200 тисяч дронів для потреб Збройних сил.

Як передає “Укрінформ”, про це поінформував голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини».

“На сьогодні законтрактували вже понад 22 тис. дронів, близько 15 тис. – передали в ЗСУ. Загалом із 40 млрд грн, виділених урядом, на них вже витратили 25 млрд грн. І вже найближчими днями будуть контракти на великі партії FPV-дронів, які почали виробляти масово. Якщо раніше їх виготовляли до 1 000 на місяць, то сьогодні ця цифра складе близько 10-15 тис. дронів на місяць”, – сказав він.

Він зауважив, що за добу українські Сили безпеки та оборони втрачають в середньому 40-45 дронів – і “найпростіших “Мавіків”, і професійних дронів українського та іноземного виробництва”.

Водночас Щиголь сказав, що під час створення проекту “Армія дронів” планувалося виробити чи закупити 200 тис. дронів за цей рік.

“Ми в цілому і йдемо за нашим планом: близько 180-200 тис. дронів точно буде за цей рік”, – зазначив голова Держспецзв’язку.

Як повідомлялося, «Армія дронів» – проект, започаткований Генеральним штабом ЗСУ та Мінцифри. Це комплексна програма, в межах якої запланована системна закупівля дронів, їх ремонт, а також курси навчання відповідних фахівців. Програма стартувала 1 липня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: