20:40, 17 Вересня 2021

Цьогоріч на Волині розслідували понад 400 кримінальних проваджень у сфері екології

У Волинській обласній прокуратурі відбувся навчально-методичний семінар на тему «Актуальні та проблемні питання нагляду за додержанням законів під час досудового розслідування кримінальних проваджень у сфері охорони навколишнього природного середовища, насамперед при проведенні першочергових слідчих дій, призначення судових експертиз».

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

У семінарі взяли участь прокурори, слідчі слідчого управління ГУ НП в області, фахівці Волинського експертно-криміналістичного центру МВС і Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Розпочинаючи роботу семінару, керівник обласної прокуратури Віктор Тимчук наголосив, що протидія злочинам проти довкілля завжди була і залишається пріоритетом  в діяльності правоохоронних органів.

Органи Національної поліції у Волинській області впродовж восьми місяців 2021 року здійснювали досудове розслідування у 446 кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення у сфері екології.

У ході досудового розслідування у кримінальних провадженнях цієї категорії повідомили про підозру  38 особам.

У завершених розслідуванням кримінальних провадженнях встановили збитків на загальну суму 5,894 мільйона гривень, з них відшкодували в ході досудового розслідування 369 тис. грн, наклали арешт на майно в розмірі 732 тис. грн, заявили позовів на суму 5,208 мільйона гривень.

За результатами досудового розслідування до суду скерували обвинувальні акти в 44 кримінальних провадженнях у сфері екології (проти 31 за 8 місяців 2020 року).

Як засвідчує практика, прокурори та слідчі в рамках кримінального провадження стикаються з низкою проблемних питань та потребою використання спеціальних знань, якими володіють експерти.

Відтак учасники семінару обговорили проблеми, які виникають при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях у сфері охорони природного середовища, особливості й методику здійснення досудового розслідування таких злочинів та особливості здійснення експертних досліджень.

Завершуючи роботу семінару, керівник обласної прокуратури зауважив, що спільне вирішення проблем дозволить забезпечити в області ефективнішу протидію кримінальним правопорушенням проти довкілля.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: