15:59, 23 Вересня 2022

Цьогоріч на Волині 33 дитини постраждали внаслідок злочинів проти статевої недоторканності

У Волинській обласній прокуратурі відбувся навчально-методичний семінар для ювенальних прокурорів та ювенальних слідчих органів поліції на тему «Актуальні питання та особливості досудового розслідування і судового розгляду кримінальних правопорушень проти статевої свободи і недоторканності неповнолітніх».

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Розпочинаючи роботу семінару, заступник керівника обласної прокуратури Олександр Бабенков зауважив, що у 2022 році на Волині від таких злочинів постраждало 33 дитини (від зґвалтувань – 9, сексуального насильства – 13, вчинення дій сексуального характеру з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку – 4 та від розбещень – 7).

Сексуальне насильство, що вчиняється над дітьми, за своїми наслідками – одна з найтяжчих психологічних травм.

Через вікові особливості жертви цей вид злочинності характеризується високим ступенем латентності й злочини проти статевої свободи і недоторканності дитини важко документувати.

Учасники семінару ознайомилися із спеціальними методами і методиками опитування постраждалих дітей, які дають можливість зібрати максимально надійну і детальну інформацію та згодом притягнути злочинця до відповідальності. Обговорили прокурори та поліцейські й шляхи уникнення прорахунків під час розслідування, як-от неодноразового залучення дітей, постраждалих від насильства, до проведення слідчих дій.

Завершуючи роботу семінару, Олександр Бабенков наголосив, що постійне підвищення професійної компетенції прокурорів та слідчих, вивчення світової практики є запорукою покращення ефективності розслідування кримінальних проваджень проти статевої свободи і недоторканності неповнолітніх.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: