18:58, 08 Квітня 2020

Ціни на житло впали: як у карантинному Луцьку змінився ринок нерухомості

Україна продовжує боротися з поширенням пандемії коронавірусу. Через жорсткі обмеження та заборони  вірус «вдарив» по економіці держави та вплинув на усі сфери життя громадян.  

Інтернет-видання «Волинь Online» дізналося, як реагує ринок нерухомості на епідемію і карантин.

Як змінився попит та пропозиції, пояснив луцький ріелтор Ростислав Ганейчук.

«Пропозиція перевищує попит», –запевняє експерт.

За його словами, саме це стало причиною падіння цін на ринку житла. Чимало орендарів покинули місто на період карантину. Через це житло порожніє – і власники помешкань знижують ціни.

Так, винайняти 3-кімнатну квартиру у Луцьку з індивідуальним газовим опалення, сучасним ремонтом, меблями і технікою можна за 7500 гривень.  Натомість однокімнатну пропонують навіть за 3500 гривень. Ціни на оренду окремої кімнати у помешканні із євроремонтом та меблями стартують від 900 гривень за місяць.

Ростислав Ганейчук зазначає, що ринок подобової оренди «затих». Раніше житло на декілька днів шукали туристи. Під час карантинного режиму – це не актуально.  Саме тому власники квартир намагаються знайти довгострокового орендаря і знижують ціни.

Первинний ринок нерухомості теж зазнав змін. Експерт зазначає, що доларовий еквівалент вартості житла знизився, але гривнева ціна не змінилася. Попри це рівень продажів квартир скоротився.  Ріелтор пояснює це тим, що люди переймаються через нестабільність у державі.

Ростислав Ганейчук стверджує,  що зараз накопичується відкладений попит на житло.

Олена ШВИДНЮК

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: