19:22, 27 Грудня 2019
Чому завищена ціна нерухомості
Завищена ціна продажу об’єкту житлової нерухомості – що змусило продавця вчинити таке “неподобство”?
На думку Дмитра Хоміча, менеджера компанії «Атланта Нерухомість», основні мотиви таких дій такі:
“За стільки купував”. Важко поставити цінник менше того, за який «брав» у свій час, особливо – коли звідусіль трублять «нерухомість завжди росте в ціні».
Рішення: пояснити, що три долари сьогодні цінніші вчорашніх семи.
“Не в курсі цін”. Щасливі люди не стежать за ринком. Колись щось чув від знайомих/сусідів або, як і в першому випадку – колись купував за такі ж гроші і зараз ставить так само, «а там подивимося».
Рішення: показати наочну статистику по аналогічних актуальних пропозиціях, щоб продавець сам все зрозумів.
“Стільки треба для купівлі нерухомості навзамін”. Продавець і радий би поставити «три долари», якби «зустрічний» варіант коштував не більше п’яти, але – зустрічний варіант також із завищеною ціною. Піраміда росте, ситуація ускладнюється.
Рішення: обов’язкова співпраця з ріелтором-фахівцем. Ланцюжком з купою змінних повинен займатися професіонал.
“Не хоче продавати”. Життя (хтось або щось) змушує продавця продати його улюблену квартиру, з якою він банально не хоче розлучатися. Такий власник робить «хід конем» і свідомо ставить надзавищену ціну, щоб ніхто особливо не набридав, а сам себе тішить думкою в стилі “от козли, не розбираються в нерухомості / не хочуть купувати”.
Рішення: бачите, що процес переговорів йде через сльози – залиште, не псуйте нерви. Але якщо об’єкт ну дуже «солодкий» – боріться до кінця: визначіть, хто приймає остаточне рішення щодо продажу і переконуйте власника, що Ви будете пестити і леліяти його дітище краще його самого.
“Ціна – не головне”. У котеджах і квартирах бізнес-сегменту ціна – річ другорядна. «Буде реальний покупець, будемо розмовляти» — знайома фраза, чи не так?
Рішення: не торгуйтеся по телефону – проявіть повагу, огляньте уважно, найдіть спільні точки дотику з господарем і питання ціни вирішиться саме-собою.
“Продавець – жадібний «Я сам».
“Відразу зазначу, це – рідкість, зазвичай – на все є своя причина. Якщо ж об’єкт продається роками без зміни ціни, однаковим оголошенням (де дві фотографії – сумнівної якості і зроблені на телефон, а опис вмістився у два речення з помилками) і з піною на губах не хоче ніякої співпраці – вихід один: «панять і прастіть», — каже експерт.
Залишити відповідь