16:40, 31 Січня 2022

Чому люди стають наркозалежними та як їм правильно допомогти*

Чому люди стають наркозалежними? Чому людей не можна кодувати? Як правильно допомогти залежному від наркотиків?

Наркоманія – це серйозне захворювання, що потребує серйозного лікування. Але більшість українців часто цього не розуміють. Так відбувається через те, що люди не знають про наркоманію майже нічого. Вони щиро вважають, що наркоманами люди стають через те, що їм хочеться легких розваг. І кинути вони можуть будь-якої миті, аби було бажання. Саме через це, усвідомивши, що хтось з близьких став наркоманом, вони кричать на нього, маніпулюють, погрожують. Така поведінка не дає результатів, бо наркоман не може зупинитися просто так. Його хвороба з’являється через психологічні розлади, травми, переживання, вигорання та масу інших причин.

Люди стають наркоманами, бо не можуть відчувати справжньої радості. Ця проблема вирішується за допомогою сеансів психотерапії та таблеток, наприклад, антидепресантів. Та в нашому суспільстві ще досі не модно ходити до психологів. Люди звикли вважати, що депресія – це придумана хвороба. Треба просто взяти себе в руки, збадьоритися. От тільки зробити цього не вдається, бо проблема дійсно є, і так просто її не вирішити. І в якусь мить людина не витримує постійного тиску на психіку та починає шукати спосіб розрядитися, заспокоїтися, повеселитися. А наркотики – це найпростіший шлях до ілюзорних радощів.

Спочатку люди думають, що можуть зупинитися в будь-яку мить. А коли стає зрозуміло, що з’явилася залежність, людина настільки сильно потребує наркотиків, бо її організм вже не може виробляти гормон радощів самостійно, що вже не може мислити раціонально. Саме тому дуже важливо, щоб рідні хворого правильно поставилися до ситуації. І ні в якому разі не намагалися швидко вирішити проблему, тобто закодувати хворого.

Чому людей не можна кодувати

У дев’яностих кодування було дуже популярним, і це не дивно. Адже людям обіцяли вирішити всі проблеми за кілька годин. У тогочасних реаліях українці готові були вірити в будь-яку магію, бо психіка просто не витримувала того, що коїться довкола.

Але більшість потім була розчарована. Бо кодування базується на гіпнозі, а значить, діє не на кожного. До того ж, навіювання не допомагає вирішити психологічну проблему, що стала причиною захворювання. Воно лише навіює ірраціональні страхи. Тобто до особистих психологічних проблем людини додається параноя.

Саме тому допомога наркозалежним має надаватися в клініці. Тільки там, де є психологічне та медикаментозне лікування людина може позбавитися залежності, розібравшись з тим, що її мучить. В клініці доктора Кадирова можна отримати саме таке лікування. Звертайтеся.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: