23:15, 24 Квітня 2024

Чоловіки призовного віку не зможуть отримати паспорт за кордоном

Чоловіки віком 18-60 років, які перебувають за кордоном, зможуть отримати паспорт громадянина України та закордонний паспорт лише у територіальних органах чи підрозділах Державної міграційної служби.

Відповідну постанову ухвалив уряд, – передає “Укрінформ”.

«Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється», – йдеться у документі.

Водночас нове правило не застосовуватиметься до чоловіків, які мають право на перетин кордону під час воєнного стану.

18 травня набере чинності закон про мобілізацію з новими правками, ухвалений Верховною Радою та підписаний Президентом України.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив повідомлення про призупинення надання консульських послуг українським чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

У МЗС повідомили, що з 23 квітня МЗС тимчасово припиняє прийом нових заяв на вчинення консульських дій від чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном (за винятком заяв про оформлення посвідчень особи на повернення в Україну). Водночас усі заяви, подані до 23 квітня, розглянуть та опрацююиь консульські установи в повному обсязі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: