11:04, 04 Травня 2018

Через «Ягодин» чоловік намагався незаконно провезти понад півмільйона гривень

Громадянин України, слідуючи до Республіки Польща через пункт пропуску Ягодин, обрав для руху «зелений коридор» як спрощену форму митного контролю. Під час митного огляду у нього виявили значну суму валюти у доларах та євро. Документів, підтверджуючих зняття готівки з рахунків у банках чи фінансових установах, як того вимагає постанова правління Нацбанку України № 148 від 27.05.2008, чоловік пред’явити не зміг.

Про це повідомляє прес-служба митниці.

Волинська митниця ДФС роз’яснює громадянам, що дозволена до вивезення норма готівки визначена вказаною постановою Нацбанку України у розмірі до еквіваленту 10 тисяч євро. Надмір підлягає обов’язковому письмовому декларуванню та документальному підтвердженню походження.

Відтак, громадянину залишили 10 тисяч євро, а решту 26568 доларів США, що за курсом Нацбанку України становить 696,9 тисяч гривень – тимчасово вилучили до рішення суду.

Згідно зі статтями 471,472 Митного Кодексу України недекларування валюти, що перевищує встановлену норму, тягне за собою накладення штрафу та її конфіскацію.

У 2018 році управління протидії митним правопорушенням Волинської митниці ДФС виявило 14 випадків порушення громадянами правил переміщення готівки з митної території України на загальну суму за курсом Нацбанку України 2,573 млн грн. Найчастіше через Волинь намагаються приховано вивезти готівкові долари США, проте також у справах фігурують банкноти євро, польських злотих і гривень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: