20:06, 05 Вересня 2018

Через операції Нацбанку з підтримки гривні валютні резерви зменшились на півмільярда доларів

У серпні 2018 року міжнародні резерви України скоротились на 2,9 % або на 515 мільйонів доларів. Зокрема, таке суттєве скорочення резервів в Національному банку України пояснюють продажем валюти на міжбанківському ринку для стримання зростання курсу валют.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку.

Там зазначають, що на потреби підтримання курсу гривні протягом серпня витратили 668 мільйонів доларів. Ще 607,4 мільйони доларів виплатили за борговими зобов’язаннями Міжнародному валютному фонду, а 447,9 мільйонів доларів – на виплату за борговими цінними паперами України.

У той же час, до міжнародних резервів надійшло 725 мільйонів доларів від розміщення нових боргових зобов’язань Мінфіну. Як зазначається, боргові облігації Мінфін випустив під більш ніж 9 % річних, що вважається достатньо великою відсотковою ставкою для доларових цінних паперів.

Ще 382 мільйони доларів до міжнародних резервів надійшло від розміщення облігацій на внутрішньому ринку України.

«У цілому, станом на 1 вересня 2018 року, обсяг міжнародних резервів покриває 2,9 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку», – повідомляють в НБУ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: