15:58, 25 Жовтня 2022

Чехія закликає створити міжнародний трибунал щодо злочинів рф в Україні

Голова палати депутатів Парламенту Чехії Маркета Пекарова-Адамова запропонувала створити Міжнародний трибунал для притягнення до відповідальності громадян росії, винних у злочинах проти України, що допоможе запобігти підриву міжнародного порядку.

Про це вона заявила під час виступу на першому парламентському саміті міжнародної Кримської платформи, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Я хочу використати цю можливість, щоб запропонувати конкретні кроки – створити для притягнення агресорів до відповідальності Міжнародний трибунал щодо злочинів (рф – ред.) проти України. Це включає військових осіб росії і цивільних, їхніх поплічників, які разом ведуть війну», – сказала Пекарова-Адамова.

Вона відзначила, що таке притягнення до відповідальності є питанням принципу. «Якщо ми не досягнемо цієї цілі, це буде підривом міжнародного порядку», – підкреслила спікерка нижньої палати чеського парламенту.

Також, за її словами, вагома присутність міжнародної спільноти на першому парламентському саміті міжнародної Кримської платформи вселяє оптимізм на спільну кінцеву перемогу демократії. Пекарова-Адамова висловила сподівання на те, що наступний саміт може бути проведений у Криму, оскільки там війна починалася, там вона має і закінчитися.

Дякуючи пані Пекарова-Адамовій за «потужні месиджі», які пролунали в її промові, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підкреслив, що вони мають особливу вагу, оскільки наразі Чехія є головою Ради ЄС.

24-25 жовтня у хорватському Загребі проходить перший парламентський саміт міжнародної Кримської платформи. До участі в заході запрошені делегації з понад 50 країн та інституцій, загалом очікується близько 400 політиків з усього світу. Україна також запросила представників країн, які не є членами платформи, зокрема з Південної Америки, Африки та Азії.

22 вересня Президент Володимир Зеленський утворив робочу групу на чолі з керівником свого Офісу Андрієм Єрмаком, яка займатиметься опрацюванням питання створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо притягнення до відповідальності винних в агресії проти України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: