14:47, 21 Травня 2022

Частина великої європейської родини: як міста-партнери допомагають Ковелю під час війни

З першого дня війни Ковель підтримали закордонні друзі. Стали надходити дзвінки від мерів міст-партнерів, які запитували: яка потрібна допомога. Кожна розмова завершувалася відправленням благодійних вантажів. А ще вони взялись прихистити наших людей. Це той момент, коли довіра – не просто слова, а конкретні дії.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Уже 27 лютого перша група ковельчан поїхала у литовську Утену. Далі були – Ленчна, Легіоново, Бжег Дольний, Бабошево у Польщі. Теплий прийом організували німецькі міста Барзінгхаузен і Вальсроде.

Кожне місто відправляло автобус до наших найближчих сусідів у Хелм, де працівники їх міської ради організовували зустріч, короткий відпочинок. А далі – знову в дорогу.

Скільки добрих слів, скільки важливих фраз підтримки: ми з вами, ми віримо у вас, тримайтесь, Україна переможе.

На знак солідарності з ковельчанами жовто-блакитні прапори з’явилися на муніципалітетах у Бжегу Дольному, Ленчні, Бабошево. Утена облаштувала сквер на честь українських Героїв. Доброчинні акції, збір коштів, сесії присвячували Україні і Ковелю.

«Як це було зворушливо, коли депутати міської ради німецького Барзінгхаузена левову частку свого засідання обговорювали, чим вони можуть нам допомогти. Хвилиною мовчання вони вшанували пам’ять захисників, які віддали життя за нашу незалежність. І зустріч вони завершували словами: Слава Україні!

Мер цього містечка Хеннінг Шуенгоф неодноразово спілкувався з міським головою Ігорем Чайкою. І у Ковель приїхали п’ять фур з важливими речами: спальні мішки, ковдри, одяг, предмети особистої гігієни, продукти харчування.

А як сильно вони підтримали наших рятувальників. Два пожежних автомобілі та чимало спорядження передали місцевій частині.

Згодом ще один такий автомобіль ми отримали від німецького міста Вальсроде. Крім того, звідти був надійшов багатотонний вантаж.

Про все це подбав голова благодійного товариства Міхаель Хааке, заручившись підтримкою бургоміста Гельми Шпьоринг. До слова, Міхаель планує найближчим часом приїхати у Ковель.

До перемоги України кожен долучається, як може. Мер Щучина Артур Кучинскі особисто доставляв на кордон замовлене Ковелем.

Мер Ленчни Лєшек Влодарскі у перші дні війни віддав генератор, який слугував їх міській раді. Згодом вони закупили для Ковеля ще один такий агрегат. Та й зібрало чимало це місто іншої допомоги.

У завантаженні бусів на Ковель бере участь бургомістр Бжега Дольного, завжди цікавиться ситуацією у місті, країні. Готель, який знаходиться у спортивному комплексі, віддали для потреб наших людей. У місцевій гімназії відкрили спеціальний клас для українських дітей.

Мер Утени Альвідас Катінас разом з депутатами проголосували за надання Ковелю коштів у сумі 48 тисяч євро.

За підтримки Президента Хелма Якуба Банашека постійно на гуманітарні пункти збору Ковеля їхали буси з продуктами, ліками та іншими необхідними речами.

А керівник Легіоново Роман Смогожевскі вирішив одразу допомогти нашому українському місту-партнеру Бучі. І вантаж з-під Варшави помандрував у напрямку української столиці», – йдеться у повідомленні.

Маленька польська гміна Бабошево, а як багато зроблено. Саме туди вуйт Богдан Пєтрушевскі запросив найбільше людей – майже 100 жінок і дітей з Ковеля відправили до них. Чимало допомоги теж надійшло від їх громади.

«Сьогодні – День Європи. Завдяки таким партнерам, які є у нас, ми відчуваємо себе частиною великої європейської родини. Україна переможе. І на цю величну подію ми запросимо друзів з усього світу, які у такий складний час стали міцним плечем для нас», – наголошує міський голова Ігор Чайка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: