14:43, 25 Січня 2022

Будова та особливості роботи інверторного кондиціонера*

Інверторний кондиціонер — один з найбільш затребуваних різновидів кліматичного обладнання. Однак, щоб зробити правильний вибір, потрібно розуміти, як працює цей тип техніки.

Інверторний кондиціонер відноситься до двоблочної категорії. Крім компресора у нього є конденсатор, фільтри, 4-ходовий клапан, перетворювач частот, випарник та плита управління компресором. На корпусі внутрішнього блоку встановлено індикаторну панель, а регулювання потоку відбувається за допомогою горизонтальних та вертикальних жалюзі.

Компресор інверторного обладнання здатний дуже швидко довести температурні показники до необхідної норми та підтримувати показники на цьому рівні тривалий час. Він не відключається як моноблочний пристрій, дійшовши до потрібного значення, а функціонує постійно.

При цьому кондиціонер не чутно, оскільки основна робота відбувається у зовнішньому блоці, що знаходиться на вулиці.

Переваги інверторної техніки

Незважаючи на більш високу вартість порівняно з іншими типами обладнання, інверторні кондиціонери затребувані у покупців. Це пояснюється так:

– забезпечення у приміщенні оптимального температурного режиму у найкоротші терміни;

– можливість як охолоджувати, та і нагрівати повітря;

– різні види очищення та обробки повітря;

– регулювання ступеня вологості у приміщенні.

Завдяки наявності різних фільтрів інверторний кондиціонер може очистити повітря від шкідливих домішок (пилу, бруду), алергенів (пилки рослин, кліщів), патогенних мікроорганізмів, бактерій та вірусів.

Також кондиціонер може провести зволоження та іонізацію повітря. У приміщенні з таким пристроєм корисно перебувати і людям похилого віку, і дітям, і хворим.

Обслуговування

Відсутність належного догляду може призвести до виходу обладнання з експлуатації. Що включає догляд?

Насамперед, чищення. Йдеться про фільтри. Поміняти фільтри можна самостійно або викликавши професіонала, який зробить це за 30-60 хвилин. Також слід регулярно протирати корпус техніки. Ще один елемент, який потребує регулярного очищення — це решітка. Її сильне забруднення може призвести до перегріву кондиціонера. Перевірити роботу компресора, індикаторів та інших комплектуючих кондиціонера може також спеціаліст зі служби сервісу. Вибір інверторного кондиціонера залежить не тільки від бренду пристрою, а й від його функціоналу, зовнішнього дизайну та вартості. Остання стає на порядок доступнішою в сезон розпродажів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: