14:37, 19 Лютого 2020

Будівельникам у Луцьку підвищили зарплату, щоб припинити відтік кадрів за кордон

Граничний розмір кошторисної заробітної плати на будівництві об’єктів за кошти міського бюджету підвищили до 12,3 тисячі гривень.

Про це йшлося під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради 19 лютого.

Члени виконкому ухвалили рішення про встановлення розміру кошторисної заробітної плати на 2020 рік при визначенні вартості будівництва об’єктів.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту рішення, середньомісячна заробітна плата в будівництві, згідно даних Державної служби статистики, у 2019 році становила 9,356 тисячі гривень. Індекс споживчих цін, згідно з постановою КМУ №555 від 15.05.2019, на 2019 рік становив   106,4 %. Таким чином розрахунковий показник мінімальної кошторисної заробітної плати складає 9 356 х 1,064 = 9 954,78 гривні.

Інші міські, обласні ради та виконавчі органи затвердили такі рівні кошторисної заробітної плати:

Львівська обласна державна адміністрація – 17,8 тисячі гривень на місяць;

Хмельницька міська рада – 12,4 тисячі;

Мукачівська міська рада – 13,5 тисячі;

Харківська міська рада – 12 тисяч.

Враховуючи це, та той факт, що Волинська область є прикордонною, управління капітального будівництва пропонувало граничний розмір кошторисної заробітної плати на 2020 рік при визначенні вартості будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення) об’єктів, що споруджуються за рахунок коштів місцевого  бюджету, у розмірі  12,3 тисячі гривень. Аргументували цю пропозицію тим, що це сприятиме отриманню конкурентної заробітної плати і зменшить відтік кваліфікованих працівників будівельної галузі за кордон.

Отже, члени виконкому вирішили  встановити розмір кошторисної заробітної плати на 2020 рік при визначенні вартості будівництва об’єктів, які споруджуються за рахунок коштів Луцької міської територіальної громади та коштів підприємств, організацій (установ, закладів), що є у міській комунальній власності:

з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального та поточного ремонту, технічного переоснащення у розмірі 12,3 тисячі гривень, що відповідає середньому розряду робіт 3,8;

з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг та прибудинкових територій у розмірі 10,1 тисячі  гривень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: