08:15, 25 Квітня 2022

Британський уряд оцінив наслідки санкцій проти рф

Санкції проти росії коштуватимуть економіці Великої Британії шість мільярдів фунтів стерлінгів протягом дев’яти років.

Як повідомляє «Європейська правда» із посиланням на «The Telegraph», такі дані містяться у звіті, підготовленим МЗС Великої Британії. Звіт має досадити негативний ефект санкцій на британську економіку.

«Метою цих санкцій було стримувати розвиток російського військово-промислового комплексу та стратегічно важливих секторів, а ці нові заходи спрямовані на подальше обмеження стратегічних та економічних можливостей росії», – говориться у звіті.

Як зазначається, найбільшого удару зазнає британська індустрія предметів розкоші. Згідно з аналізом уряду, компанії в цьому секторі до 2030 року знизять прибутки на £881,7 млн.

Згідно з аналізом, загальна вартість товарів, експортованих до росії, на яку поширюються санкції, становила 775,9 млн фунтів стерлінгів у 2021 році. Це становило 27,9% усього експорту Великої Британії до росії того року.

Експорт предметів розкоші, що охоплюються заходами, оцінювався в 766,5 млн фунтів стерлінгів, або 27,6 % торгівлі товарами з росією.

Очікується, що прибуток обчислювальної індустрії становитиме 4,1 млн фунтів стерлінгів, тоді як компанії, що експортують нафтопереробні товари та технології, зазнають 6,7 млн ​​фунтів стерлінгів.

Урядові дані також припускають велику кількість додаткових витрат на супутні товари, такі як страхування, що продаються разом із товарами.

Разом із тим, у статті відзначається, що дії уряду підтримують майже всі британські компанії, навіть індустрія предметів розкоші, що постраждає найбільше.

Нагадаємо, у МЗС Великої Британії раніше оголосили, що не припинять підтримку України до її перемоги та поразки путіна.

А раніше прем’єр-міністр Борис Джонсон оголосив, що Британія надасть Україні більше артилерійської зброї, оскільки конфлікт з росією переходить у нову фазу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: