18:52, 14 Травня 2024

Британія не переконуватиме Україну відмовитися від частини її територій

Міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс заявив у вівторок, що Лондон не тиснутиме на Україну щодо відмови від частини її територій та підписання «мирної угоди» з росією.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «Politico» із посиланням на «Times Radio».

Заява очільника британського оборонного відомства стосувалася матеріалу видання Sunday Times, в якому йшлося про те, що міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон під час зустрічі з колишнім президентом США Дональдом Трампом нібито обговорили ідею укладення угоди між Росією та Україною, а також що Кемерон переконував американського політика підтримати надання подальшої військової допомоги Україні на тлі супротиву республіканців.

«Немає жодного сенсу в тому, щоб Британія намагалася переконати Україну, силою або в інший спосіб, погодитися на відмову від частини своєї території. Це справа виключно України», – сказав Шеппс.

Міністр наголосив, що надання Британією військової допомоги та моральної оцінки, «коли автократ здійснює вторгнення у сусідню демократичну країну» є правильним, і назвав таке вторгнення неприйнятним.

«Ми маємо повністю підтримати їх (Україну – ред.), щоб вигнати росію з усієї їхньої території», – зазначив Шеппс.

Водночас прем’єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак на запитання щодо статті Sunday Times відповів, що не бачив цього матеріалу, додавши, що Британія завжди лідирує, коли мова йде про Україну.

У квітні минулого року президент Польщі Анджей Дуда заявив, що західні політики та деякі іноземні лідери, які закликають до швидкого укладення «мирної угоди» між росією та Україною, діють в інтересах рф.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: